Плід забороненого союзу богів Афродіти і Ареса, в давньогрецькій міфології є божеством жаху (відповідно до значення свого імені), уособленням страху і немислимою жорстокості. За переказами, Деймос, поряд з братом Фобосом, був постійним супутником бога війни, свого батька Ареса, у всіх значущих битвах, сіяв смерть і руйнування.

Незаконий  зв’язок між  братом і сестрою, богів війни та любові, змішання нещадної жорстокості і нестримної пристрасті, дали життя по-справжньому непередбачуваному богу, в кровожерливості якій часом поступався навіть його батько. Якщо Арес був покровителем воїнів і військового ремесла тоді як,  Деймос був швидше богом-вбивцею, який заковував учасників битв жахом і перевіряв  їх на міцність витонченими тортурами. Варто відзначити, що жах на оточуючих наводили тільки схильності і характер Деймоса, який, згідно з переказами, мав досить виразну зовнішність.

Останнім часом з’явилася тенденція до іменування Деймоса богом війни, але в античності відповідна роль була відведена лише Аресові і ці боги ніколи не ототожнювалися один з одним.

Іван Гудзенко