Історія релігій

Гестія — богиня сімейного вогнища

Богиня Гестія одна з дюжини головних олімпійських богів, дочка Урана (Кроноса) і Реї. Ім’я Гестії перекладається як «вівтар» або «осередок», і своїм братом Зевсом вона була призначена покровителькою сімейного вогнища і богинею жертовного вогню.

Античних зображень богині дуже мало, знайдено лише кілька скульптур і елементів кухонного начиння, на яких Гестія представлена ​​у вигляді одягненої в скромну  сукню жінки з покритою головою. Атрибутами богині були квітуча гілка, котел і запалений факел.

Гестія - богиня сімейного вогнища

Гестія протегувала дружним і міцним сім’ям, уособлювала вірність і непорочність, була богинею-дівою поряд з Афіною і Артемідою. Внаслідок цього Гестія відома  негативний ставленням до діянь Афродіти. Обітницю цнотливості вважала непорушним і тому відмовляла всім претендентам на її руку, серед яких були Посейдон і Аполлон.

Богиня домашнього вогнища була також покровителькою народних громад. Саме тому головні муніципальні будівлі в грецьких полісах були присвячені Гестії. Їх невід’ємною частиною був жертовний вівтар з вічним вогнем, який греки брали з собою для вогнища  у майбутньому будинку, якщо збиралися переселятися.

Скромна Гестія не пов’язана з якими-небудь гучними, а тим більше скандальними подіями, що відбувалися на Олімпі, внаслідок чого в грецькій і римській міфології (де вона відома під ім’ям Веста) немає значущих переказів, в яких центральною фігурою була б Гестія. Її непряму участь можна відзначити тільки в міфі про Прометея, так як зберігати вкрадений їм вогонь було її обов’язком.

За деякими ж джерелами, вона особисто вручила його Прометею, погодившись з тим, що вогонь повинен належати людям.

Існує кілька версій про взаємодію Гестії зі світом смертних. Згідно з однією, вона зовсім не ступала на землю, інша говорить, що вона все ж сходила з Олімпу і засновувала міста, найвідоміший з яких  Кносс.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
3
Щастя
2
Любов
4
Не завдоволений
1
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Історія релігій