У традиційному індуїзмі деви – це різноманітні істоти, близькі до божеств, але не є ними в повній мірі. Проте, деви живуть куди довше, щасливіше людей, вони сильніші і мудріші. Деви існують не на землі, а в окремому світі, званому Девалока, що в перекладі з санскриту означає «мир, небеса богів».

Життя там набагато краще людського, однак, як не дивно, індуїзмом не вітається, оскільки деви, перебуваючи в стані блаженства, забувають про своє призначення і не виходять з сансари. Тому вважається, що кожен, хто хоче досягти Нірвани, повинен прожити кілька втілень в світі людей. Страждання в світі девів також присутні, хоча й не такі сильні, як на землі. Але деви також вмирають. У різних джерелах кількість їх коливається від 33 мільйонів до 330 мільйонів різних видів, які представляють явища природи, моральні цінності і т.д.

Багато девів  служать верховним богам, керуючи тими чи іншими процесами, що відбуваються на землі і у Всесвіті. Деякі з них займають чільне місце в індуїзмі, як, наприклад, Ганеша або Шива.

Всі деви існують на трьох рівнях. Перший – сфера чуттєвого, де деви мають тіла і життя, дуже схоже на людське. Другий – сфера форм, в якій істоти мають тіла, але позбавлені почуттів і бажань. Третій – сфера без форм, тут деви не мають тілесної істоти і знаходяться в стані відмови від всього Всесвіту, в постійній медитації.

Цих істот не можна побачити чи почути звичайним зором і слухом, для цього потрібне якесь особливе «божественне око» і «божественне вухо». Більш того, деви різних рівнів також часто не здатні побачити і почути один одного, для цього їм потрібно купувати інші форми. Деви нижніх світів потребують в їжі, як звичайні люди, проте на верхніх світах для цього застосовується особлива енергія, світло.

Вважається, що колись і люди мали якості девів, проте з часом втратили свої чарівні якості, огрубіли, стали більш матеріальними.

Іван Гудзенко