Віруючі жінки, як правило, не відзначають «восьме березня«. Одні ставляться до нього з насмішкою в дусі «торжество Клари Цеткін», а інші просто не бачать в цьому сенсу. До того ж, часто цей день випадає на початок Великого посту, що і зовсім неприйнятно для істинно православних людей.

Однак в православній церкві  є власне свято — це третя неділя від Великодня. У церковному календарі воно називається як «тиждень жінок-мироносиць». В кінці недільної літургії священики і парафіяни-чоловіки вітають дівчат і жінок, в деяких храмах їм дарують квіти або подарунки.

Які ж традиції цього дня?

Влаштовувати сімейне застілля

Прийнято вважати, що православний жіночий день  відзначається виключно в колі сім’ї. Так, в церкви говоряться вітальні промови, але часто вони досить загальні. Більшість жінок вважають за краще скромні домашні посиденьки в оточенні чоловіків, дітей, онуків і інших родичів.

Оскільки цієї неділі потрапляє на травень або кінець квітня, то винуватицям торжества можна спеціально не купувати якісь конкретні квіти. Добре прикрасити стіл черемхою або бузком: вони видають чудовий непередаваний аромат і створюють святковий настрій.

У подарунок прийнято підносити щось близьке до православ’я: ікону, християнську книгу, кулон у вигляді святого або Богородиці, кільце «спаси і сохрани», освячену на мощах хустку. Молодше покоління вітає маму чи бабусю солодощами — тортом, тістечками, коробкою шоколадних цукерок.

Організовувати прогулянки

Не усі живуть в селах і можуть дозволити собі вирушити в ліс або на природу, щоб спорудити міні-пікнік, розпалити багаття, посидіти біля річки. Але можна замінити це походом в парк атракціонів (як правило, до цього часу відкривається сезон). У захваті будуть всі, особливо діти, які за зиму встигли скучити за гойдалками.

Дівчата зазвичай ворожать на судженого: плетуть вінки і кидають їх у воду. Деякі збираються натовпом, щоб викликати Пікову даму чи іншу сутність. Однак необхідно пам’ятати, що дане розвага небезпечна, особливо якщо відсутні надприродні здібності.

Таким чином, православний жіночий день — це добра традиція пізньої весни. Можливо, він навіть краще звичного Восьмого березня, бо погода вже стабілізувалася, на вулиці тепло, а спека поєднується з грозами.

Ольга Степаненко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.