Американська філософія  представлена не тільки поетом-мислителем ХІХ століття Волтом Вітменом, філософом з прагматичним нахилом Джоном Дьюї, а справжнім засновником  одного із напрямків в США – прагматизму. І такою особистістю у світовій філософії ХХ століття став Чарльз Сандерс Пірс.  

Народився майбутній батько філософії прагматизму в місті Кембридж, штаті Масачусетс на початку осені 1839 року.  Батько – Бенджамін Пірс займав посаду професора  астрономії та математики при Гарвардському університеті.  Його син навчався у Гарвардському коледжі, який закінчив у 1859 році. У 1861 році влаштувався на роботу в Берегову , а згодом геодезичну службу.  Крім астрономічних і геодезичних досліджень  захоплювався філософією та логікою.

Чарльз Сандерс Пірс - американський філософ, логік, математик , засновник прагматизму.

У 1863 році – закінчує при Гарвардському університеті Наукову школу з вивчення математики та фізики. З 1869 по 1872 рік в університетах міст Гарварда, Балтимора, Бостона  викладає логіку, історію та філософію науки.            Пірсом створюється Метафізичний клуб, куди увійшли: Джеймс, Росс, Райт, Ебот, математики, юристи, теологи та інші. У 1877 році – у м. Бостон, завдяки власним науковим дослідженням був обраний як член Американської академії мистецтв та наук.  З 1879 року – є членом Національної  академії наук. З листопада по січень  журнал «Щомісячник популярної науки» опублікував дві статті Чарльза Пірса. Перша отримала незвичну назву «Закріплення вірування», інша ж «Як зробити чіткими наші ідеї». Вони були покладені  в основу заголовка есе «Мій заклик на користь прагматизму», стаючи джерелом  такого напряму у філософії як прагматизм. Саме тут філософ вводить поняття «прагматизм», формулюючи свій основний принцип, за яким зміст поняття може вичерпуватися повністю уявою про його можливі наслідки. До того ж Пірс  вважається засновником семіотики, оскільки написав чимало праць, так як інтересувався математичною логікою.

Отримує запрошення від університету Хопкінса з правом викладання логіки. Включаючи з періоду 1884 по 191 рік веде лекційні курси. З 1891 року йде відставку, залишивши державну службу.  Останні роки свого життя  американський філософ провів в містечку Мілфорд,  штату Пенсильванія, де був похований навесні 1914 року.

Богдан Пегас