Тантра – найдавніша методика, яка допомагає людям самовдосконалюватися.

Своє поширення, тантризм знайшов за допомогою того, що в ньому відсутні вимотування організму і практики аскетизм. Тантра – це інструмент, за допомогою якого розширюється свідомість людини. Фізичні та духовні можливості можуть дещо зрости, завдяки такому інструменту.

Методика тантри веде людей до просвітління, що і є головною метою буддизму.

Заняття можуть проводитися в поодинці або цілою групою, головною умовою є наявність наставника та його пильний контроль.

Особливості буддійської тантри:

  1. Застосування  практичних занять може послужити методикою для того, щоб досягти просвітлення;
  2. Займатися тантрою, дозволено не тільки монахам;
  3. За допомогою медитації можна трансформувати свою свідомість;
  4. Гуру, іншими словами наставник, як і сказано вище, грає велику роль.

Основні види тантр:

  • Крійя;
  • Ануттара;
  • Чарья;
  • Мaха

Принципові основи тантричного буддизму.

Суть полягає в тому, що людські бажання та пристрасть – не знаходять відкидання, переходять в духовні практичні заняття, що допомагає людині звільнитися від страждань. Іншими словами: застосовуючи методику, можна  перетворити  пристрасть і знайти мудрість.

Люди, які сповідують буддійську тантру, намагаються домогтися стану самого Будди. Головним плюсом, який мимоволі радує – це те, що будь-яка людина без особливих навичок, при сильному бажанні і зусиллях, здатна просвітитися за допомогою практик.

Можна зробити висновок, що тантричний буддизм вселяє впевненість в позбавленні від мук і інших негативних чинників, майже кожній людині. Все залежить від бажання самої людини, шлях позбавлення від страждань може бути обраний будь-який.

Скрізь куди проник буддизм, є і тантричний буддизм. На даний момент часу він знайшов широке поширення не тільки на Сході, але і в Західних країнах.

Завдяки вченню і сукупності практик, люди розвиваються духовно і досягають нових рівнів в цьому напрямку, що допомагає поліпшити людське життя як в духовному, так і в фізичному плані.

Алексей Д