БуддизмІсторія релігій

Буддизм — філософія, історія, віровчення.

Буддизм — це релігійне і одночасно філософське вчення. Виникло в шостому столітті до н. е. в Індії. Головною думкою буддизму є думка про спонукання духу. Буддисти називають своє вчення Дхарма, а термін буддизм ввели в дев’ятнадцятому столітті європейці.

Основоположником буддизму по праву вважається Сіддхарттха Готама, який в подальшому отримав ім’я Будда Шак’ямуні. Основною ідеєю в буддизмі є ідея про те, що людина і є причиною власних страждань, так як занадто прив’язана до насолод, матеріальних цінностей і до життя в цілому. Припинити страждання людина може шляхом знищення уподобань. Знищуються вони через практику самообмеження і медитацій.

Буддизм  - філософія, історія, віровчення.

Сам Будда казав, що його вчення не є догматом, а стало результатом його споглядання, через медитацію, себе і навколишній світ. Також він просив, щоб люди, які вирішили прийняти його вчення, брали його не з поваги або з віри. Він просив людей, щоб вони перевіряли його вчення на власному досвіді.

Буддизм як релігія базується на чотирьох правилах, або Шляхетних Істинах.

Перша Істина — все є страждання. Насправді страждання є грубим і не точним перекладом терміну дукха. Як синонім цього слова можуть бути названі такі слова як фрустрація, незадоволеність, занепокоєння.

Другою Благородною Істиною називають істину про те, що у страждання є причина. Причина ця називається трішна, що означає спрагу. Жага задоволень, жага, заснована на неправильному уявленні людини про себе і своє «Я».

Третя Істина говорить про припинення страждання через припинення спраги чогось. Відмова від спраги уподобань, нетерпимості і заздрості — це і є звільнення людини від дукхи.

Четверта ж Істина свідчить про шляхи припинення страждань. Називається вона так через те, що включає вісім простих правил: справжній погляд, справжня мова і спосіб життя, справжні вчинки, справжнє зосередження, справжня старанність і намір, справжній роздум.

Виникнувши в Індії в четвертому столітті до нашої ери, в наші дні Буддизм поширився в Азіатських країнах і країнах Близького Сходу. За найскромнішими оцінками, кількість послідовників оцінюють в 350 — 500 млн. Деякі дослідники ж оцінюють кількість послідовників в 0,6 — 1,3 млрд.чол.

Таким чином, ми ознайомилися з філософсько-релігійним вченням  як Буддизм, і ознайомилися з його основами і короткою історією.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
2
Щастя
10
Любов
2
Не завдоволений
1
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Буддизм

img-9 Буддизм

Сучасний буддизм

Буддизм, одна з найдавніших релігій світу, у сучасній ері зберігає свою актуальність та привертає увагу ...