Billy-GrahamСьогодні у західному світі безліч проповідників та пасторів, які прославляють Бога різними мовами і різними методами. Більшість сучасних проповідників Заходу схильні до харизматичної проповіді, що для слов’янина є досить дивним явищем, адже ми звикли до консерватизму і спокою у церквах. Навіть протестантські церкви в СНД завжди характеризувалися своєю консервативністю та  проповідництвом.

Хоча у 90 – роках у наш слов’янський світ прийшло багато харизматичних проповідників, що проповідували Благу Вістку емоційно та харизматично.

Тому харизматичне проповідництво практично заполонило слов’янський світ, і тепер багато консервативних церков переходять на харизматичні проповіді.

Навіть папа Франциск, неодноразово проповідує про харизму, адже він був кардиналом у Аргентині, де харизматичний рух притаманний усім християнським церквам. Тому цей рух є дивним для нас, але він нині захоплює весь християнський світ, де Христа починають проповідувати дуже емоційно та харизматично. 

Біллі Грем народився 7 листопада 1918 року у містечку Шарлот в штаті Північна Кароліна, США. Батьки Грема були послідовниками Американської Реформованої Пресвітеріанської церкви.

Біллі Грем у своїх спогадах згадує, що його батько Вільям Франклін Грем Старший полюбляв вживати спиртні напої, і навіть примусово “накачував” свого маленького сина пивом, за що у маленького Грема закарбувалася огида до спиртних напоїв.

У 1934 році у молодого Біллі Грема відбувся у житті духовний переворот. Молодий хлопець почав слухати проповіді відомого на той час євангеліста Мордехая Хема, який вразив його емоційністю проповідей і тлумаченню Біблії. Після проповідей Мордехая Хема та вивчення Біблії,  Біллі Грем вирішує змінити своє життя і стати на стежку служіння Ісусу Христу.

У 1936 році Біллі Грем вступає до коледжу Боба Джонса, але після першого семестру навчання він  залишає цей освітній заклад, адже йому не сподобався релігійний фанатизм його викладачів. Наступного року Біллі Грем вступає в Біблійний Інститут Флориди. Неподалік  інституту був невеличкий острів,  куди Біллі Грем часто перепливав на човні, де проповідував Біблію тваринам, після чого зрозумів, що він має стати проповідником.

В 1943 році Біллі Грем закінчує Вітонський Коледж. У цьому ж році Грем одружується на своїй одногрупниці Рут Бел. Також цього року разом із своєю дружиною Рут розпочинають вести християнські радіопередачі на Чиказькому радіо.

В 1947 році Біллі Грем пише свою першу книгу, яка стала американським християнським бестселером «Заклик молоді до Христа».

У 1949 році Біллі Грем розпочинає масові крузейди по Лос – Анджелесу. На його проповіді з’їжджалися люди зі всієї Каліфорнії, щоб послухати, як молодий баптистський пастор емоційно та цікаво проповідує “Благу Вістку”. Через чотири роки Біллі Грем заснував євангелізаційну асоціацію Біллі Грема, яка розпочала займатися місіонерською діяльністю серед американського та світового суспільства.

В 1954 році Біллі Грем розпочинає перший всесвітній християнський крузейд. Першим містом, який відвідав Біллі Грем був Лондон. У Лондоні Біллі Грем зібрав цілий футбольний стадіон, де проповідував про “народження згори”. До речі, Біллі Грем став першим проповідником ХХ століття, який розпочав говорити про біблійне вчення про народження людини згори. Що ж таке народження згори? Про народження згори говорить Ісус Христос у Євангелії від Івана 3:7 «Не дивуйтесь тому, що сказав Я тобі: Вам необхідно родитися згори».

Біллі Грем вважає, що народження згори – це своєрідне переродження кожної людини, яка думає, що прийшов її час служити Богу. Тому за його вченням кожен може змінити своє життя на краще і стати на служіння Ісусу Христу.

У 1959 році Біллі Грем вперше як турист відвідує Москву, де молиться, щоб впала безбожна завіса Радянського союзу.

У 1982 році Патріарх Пімен запрошує Біллі Грема на Міжнародну конференцію, на якій проповідував у Богоявленському соборі та Московській Баптистській церкві.

У 1992 році Біллі Грем робить масові крузейди по країнам колишнього соціалістичного Табору, де проповідує слово Євангелії. Найбільшу популярність він здобув у Москві. Цього ж року Біліл Грем зібрав у Москві на стадіоні «Лужники» 100 тисяч людей, стадіон був переповнений бажаючими послухати його проповіді.

21 лютого 2018 року Білі Грем помирає.

Біллі Грем за своє життя написав десятки книг, які стали світовими бестселерами.  Його життя є прикладом народження згори, адже він увірував у слова Біблії і став на істинний шлях.  Його також можна назвати баптистським Томою Аквінським чи православним Іоаном Златоустом, адже його проповіді дуже харизматичні та цікаві, а книги є доступними для всіх людей, бо написанні доступною мовою. Тому Біллі Грем дійсно пастор, який  народжений згори.

Ігор Дмитрук