Це сукупність народів, що проживають в індійському штаті Біхарі, в державі Бангладеш, а також Бутані та Непалі. Діляться на близькі народності – бходжпурців, магахів та майтильців. Сукупна чисельність приблизно 105 мільйонів, зокрема у Бангладеш живе близько 1 млн. 450 тис.

Майбутня територія проживання біхарців з давніх-давен була центром формування культури Індії. Тут розташовувалися індійські країни Магадха, Вайшалі та інші. На цій землі ще у 6 столітті до н. проживав і проповідував прогресивне на той час вчення сам Будда (він же Гаутама). У Біхарі з’явились буддизм, джайнізм.

Найменування «Біхар» виникло за часів правителя Бхактіяра Кхілджрі, так називали землі, що знаходилися біля Біхар-Шаріфа, тут було багато буддистських монастирів – віхарів. Статус окремої провінції Біхар отримав за знаменитого шаха імперії Великих Моголів – Акбарі.

Біхарці використовують кілька близьких мов — магахі, бходжпурі, майтхілі, що відносяться до групи індоарійських. Раніше їх вважали за місцеві варіанти хінді або окремої мови біхарі. Часто використовується хінді.

Здебільшого біхарці – прихильники індуїзму; є адепти ісламу, християнства. Існують регіональні спільноти прихильників джайнізму, сикхізму, буддизму. Мусульмани здебільшого проживають у міських поселеннях.

Регіональні народності біхарців істотно різняться мовою, ще різні за параметрами системи каст. Важлива роль суспільстві відведена майтхильским брахманам. Вони зазвичай є вегетаріанцями. Чоловіки одягаються у дхоті, жінки – у сарі.

У північних районах проживання відчувається ісламська дія в покрої повсякденного одягу. Весілля влаштовується після викупу нареченої. Одружені жінки носять проділ, пофарбований синдуром і скляні браслети. У спадщині всі сини одержують рівні частки, але головний спадкоємець – старший син.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.