animizmАнімізм – назва, яка була дана засновником сучасної антропології Е.Тейлором системі вірування  в духів та душі, типова для  племінних спільнот Америки, Африки, Азії та Австралії.

За Тейлором, анімізм-найпримітивніша релігія світу. Він розрізняв два різновиди анімізму: вірування про духів та душі, пов’язані з  тілом людини та вірування про душі та духів, які ведуть незалежне існування.

В сучасній науці цим  терміном визначають   сукупність вірувань, характерну для племінних спільнот, які збережені  до наших днів. Такий світогляд заснований на уявленнях про те, що життя людини продовжується і  після смерті, що поряд із звичайним світом існує потойбічний, метафізичний світ.

І в тому сенсі, в якому цей світогляд дає певне спрямування почуттям людей, його можна вважати релігією,але все це не дозволяє дати остаточну відповідь на те  чи є анімізм релігією, яка зародилася в нетрях людської історії.

Анімістичні уявлення мою свою власну логіку та послідовність, які дозволяють назвати анімізм системою вірувань. В сучасному світі важко знайти спільноту, яка повністю живе за анімістичними віруваннями, але частини цієї системи збереглися досі. Це дає можливість  зробити висновок, що анімізм – давній спосіб сприйняття людиною оточуючого світу .