Історія релігій, Протестантизм, Християнство        06 Березня 2015        1524         Прокоментуй!

Англіканська церква

kenterberiyskiy-soborАнгліканська церква – протестантська церква, яка виникла внаслідок політичного розколу Англії та Ватикану.

У 1534 році Генріх VIII Тюдор розірвав всі політичні та релігійні стосунки із папським престолом внаслідок, чого була утворена Англіканська церква.

Щодо віровчення Англіканської церкви, то воно протягом століть постійно синкретизувалося, та частково оновлювалося. Ще за часів короля Генріха VIII Тюдора, Англіканська церква відмовилася від догмату про Папу, Чистилища та бачення на Спасіння людини. Хоча  Англіканська церква не відмовилася від ідеї цезаропапіанства. Замість папи главою Англіканської церкви став англійський монарх.

Сучасна Англіканська церква зазнає значної критики зі сторони консервативного християнства, за те, що вона дозволила хіротонію жінок в священики, вінчанням людей нетрадиційної орієнтації.

Останнім часом велика кількість консервативних священиків Англіканської церкви переходять під юрисдикцію Римо-Католицької церкви. Також Римська церква проводить діалог з Англіканською церквою про відновлення єдності.

Сучасне англіканство сповідують від 60-100 мільйонів людей у Великій Британії, ПАР, Ямайці, Канаді, США, Індії, та інших колишніх британських колоній.

Ігор Дмитрук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook