Історія релігій, Протестантизм, Християнство        06 Березня 2015        1261         Прокоментуй!

Англіканська церква

kenterberiyskiy-soborАнгліканська церква – протестантська церква, яка виникла внаслідок політичного розколу Англії та Ватикану. У 1534 році Генріх VIII Тюдор розірвав всі політичні та релігійні стосунки із папським престолом внаслідок, чого була утворена Англіканська церква. На сьогодні точно не відомо, чому Генріх Тюдор розірвав  політичні та релігійні стосунки з Ватиканом, але є декілька версій. Перша версія це Реформація, яка відбулася активно на теренах Західної Європи. І друга версія і найбільш вірогідна, це вимагання від папи дозволу повторно одружуватися на жінках.

Як було написано раніше паралельно в Європі відбувалася Реформація, тому значна кількість ідей Реформації вплинула на Англіканську церква, хоча значна кількість католицьких обрядів залишилися присутніми в Англіканській церкві і до сьогодні.Щодо віровчення Англіканської церкви, то воно протягом століть постійно синкретизувалося, та частково оновлювалося. Ще за часів короля Генріха VIII Тюдора, Англіканська церква відмовилася від догмату про Папу, Чистилища та бачення на Спасіння людини. В то й ж час Англіканська церква не відмовилася від ідеї цезаропапіанства. Замість папи главою Англіканської церкви став англійський монарх.

Сучасна Англіканська церква зазнає значної критики зі сторони консервативного християнства, за те, що вона дозволила ви святу жінок в священики та вінчання людей нетрадиційної орієнтації. Останнім часом велика кількість консервативних священиків Англіканської церкви переходять під юрисдикцію Римо-Католицької церкви. Також Римська церква проводить діалог з Англіканською церквою про відновлення єдності.

Сьогодні англіканство сповідують від 60-100 мільйонів людей у Великій Британії, ПАР, Ямайці, Канаді, США, Індії, та ін..

Ігор Дмитрук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook