У  давньогрецькій міфології головним богом вважався Зевс, найбільш відомий як бог блискавки. Найголовнішими атрибутами Зевса вважаються «корона» у вигляді листя і скіпетр, що символізує велику міць і силу правителя. Бог Зевс – сьома дитина богів Кроноса і Реї, один з найбільш сильних і могутніх серед своїх братів. Варто згадати, що під час війни з батьком, Зевс зміг перемогти його і забрати божественні сили. Зевс врятував своїх побратимів, яких в дитинстві проковтнув власний батько.

Крім того, у  давньогрецькій традиції  бог Зевс зображувався  одруженим зі своєю сестрою богинею Герою. Однак, Гера була не єдиною жінкою Зевса, у нього було чимало романів з багатьма жінками і богинями, в тому числі Афродітою.

Зевс - головний бог у давньогрецькій міфології

Багато коханок Зевса стали матерями його дітей: Міноса, Аполлона, Діоніса, Геракла, Персефони, Гермеса. Також в шлюбі з Герою у Зевса з’явилися на світ: Арес, Гефест і Геба. Роман Гери і Зевса почався задовго до весілля і ретельно приховувався від інших богів. Лише мати Зевса, Рея знала про кохання своїх дітей. Щоб повернути собі невинність перед одруженням з Зевсом, Гері довелося скупатися в священному струмку Кана близько Аргоса, щоб вступити в шлюб незайманою . На одруження Гери і Зевса прийшли всі боги Олімпу, принісши свої священні дари молодятам.

Зевс був визнаний головним богом небесного Олімпу після того, як всесвіт був розділений між братами, в яких брали участь лише старші, Аїд, Посейдон і сам Зевс. В результаті Зевс став правителем неба. Крім того, що він володів дощем, Зевс також міг керувати громом і блискавкою. Оскільки правитель був богом неба, він отримав контроль над багатьма природними явищами. З цієї причини він часто використовував блискавки в якості своєї зброї, що допомагає перемогти супротивників.

Зевс також був названий богом справедливості і закону. Це звання було дано йому, оскільки він був батьком існуючих богів і завжди намагався домогтися справедливості. Саме Зевс створив різні закони, якими повинен був керуватися кожен з його дітей, щоб жити.

Відомо, що бог Зевс міг перетворюватися в орла, саме цей птах символізує владу правителя. Також він перевтілювався в бика, що символізує родючість. Трон, на якому сидів Зевс, є символом переваги, могутності, великої сили і справедливості.

Іван Гудзенко