БогиІсторія релігій

Бог Посейдон

Посейдон є одним з головних богів. Коли він, Зевс і Аїд ділили світ між собою, то Посейдону дісталося море (Зевс став панувати над небом, тоді як Аїд запанував в підземному світі). Цікава історія його народження. Батько Посейдона Крон ковтав усіх своїх дітей, щоб вони не скинули його з трону, але його дружині і їх матері Реї це дуже не подобалося. І, коли у неї народився Посейдон, вона сховала дитину в Аркадії серед овець. А його батькові повідомила, що народила лоша. Виріс Посейдон в оточенні стада овець.

Коли діти Крона скинули його і відбувся поділ світу між трьома богами, Посейдон почав встановлювати в своїх володіннях нові порядки, а після всіх праць звів величний палац на дні моря. Але не було у владики морів люблячої дружини.

Бог Посейдон

Одного разу він побачив, як на березі Наксоса кілька дівчат водили хоровод. І одна з них полонила серце Посейдона. Це була Амфітріта, дочка віщого морського бога Нерея. Захотів владика морів відвезти її в свої підводні палати, але нереїда дізналася про це від свого батька і втекла під захист титана Атласу, який тримав на своїх плечах небесне склепіння. Довго шукав її Посейдон по всьому світу, але не міг знайти. Шлях йому вказав маленький Дельфін. Владика морів був йому дуже вдячний, але розумів, що Амфітріта не любить його. Тоді Дельфін поплив до неї і розповів нереїді про Посейдона стільки хорошого, що вона заздалегідь полюбила морського царя і потім з полюванням вийшла за нього заміж.

І стали жити Посейдон і Амфітріта в палаці. Багато божеств оточують царя і царицю морів. Серед них батько Амфітрити та її п’ятдесят сестер — віщий морський бог Нерей. Ніхто ніколи не звинувачував його у брехні. Завжди говорить правду Нерей богам і смертним, а також дає мудрі поради. Нереїди ж є покровительками мореплавців.

Інше морське божество — віщий старець Протей. Але пророкує він з великим небажанням. Щоб змусити цього бога підняти завісу майбутнього, потрібно несподівано схопити Протея. І це нелегко, адже старець має здатність перетворюватися в різних чудовиськ.

Задарма віщуванням володіє і бог Главк, що протегує морякам і рибалкам. Він нерідко спливав на поверхню моря і пророкував майбутнє смертним.

Всі ці боги сильні і володіють великою владою, але головним серед них є лише Посейдон. Є ще одне божество — це титан Океан, що обтікає всі землі. Його шанують і славлять навіть більше, ніж самого Зевса. Але живе він дуже далеко і ніколи не втручається в справи богів і людей. У Океану є три тисячі синів — це річкові боги, і стільки ж дочок, званих океанидами, які є богинями струмків і джерел. Вони панують над водою — основою життя людей, тварин і рослин.

Посейдон також відомий як великий сперечальник. В основному він судився з усілякими богами за владу на різних територіях Греції. Один з найвідоміших конфліктів стався на території Аттики, і опонентом Посейдона була богиня мудрості і справедливої ​​війни Афіна Паллада. Вирішили вони влаштувати змагання. Суддями в ньому стали всі олімпійські боги, серед яких був і її батько Зевс. Стало зрозуміло, що Посейдон біля млявої скелі, вдарив її своїм тризубцем, і потекло звідти джерело з солоною водою. Афіна ж встромила свій спис у землю, і на тому місці виросла олива. Всі боги вирішили, що дар діви-войовниці набагато корисніший, ніж подарунок Посейдона, і тому віддали Аттику під владу Афіни.

Владика морів жорстоко карає тих, що провинилися. Це доводить наступний міф.

В Ефіопії правив цар Кефей. У нього була дружина Кассіопея і дочка Андромеда. Кассіопею боги нагородили красивою зовнішністю і хвалькуватим характером. Одного разу цариця сказала, що вона, Кассіопея, навіть прекрасніша морських німф. Дуже образилися ті, почувши такі вихвалки, і попросили Посейдона покарати її. Тоді морський бог наслав на землі Ефіопії чудовисько, яке руйнувало її столицю, де жила царська сім’я.

У розпачі Кефей звернувся до оракула і почув, що він піде, коли в жертву моря принесуть його дочка Андромеду. Довелося царю скоритися долі. Андромеду прикували ланцюгами до високої скелі, у якій кожен день з морської безодні виринало чудовисько. Здавалося б, неминуча загибель царівни. Але тут повз пролітав герой Персей, що повертається з острова горгон з головою відомої Медузи. Побачив він на скелі дівчину і вирішив їй допомогти. Коли чудовисько піднялося на скелю, Персей вийняв голову Медузи-горгони, від погляду якої воно скам’яніло.

Посейдон ще й доводиться батьком великому герою Тесею. Владика морів одного разу допоміг йому зробити подвиг. І сталося це так.

Коли Тесей і чотирнадцять афінян прибули  на Крит, щоб відправитися в печеру Мінотавра, тамтешній цар Мінос образив одну з афінських дівчат. Тесей заступився за неї. А Мінос розгнівався, що якийсь юнак наважується перечити йому, цареві Криту і синові Зевса. Тесей відповів, що він теж не простий смертний і, що Посейдон доводиться йому батьком. Мінос зажадав довести це, кинувши в морську безодню кільце і звелів Тесею дістати його. Безстрашний герой стрибнув у море, і відразу ж його підхопив бог Тритон, який домчав його до палацу морського владики. Там Посейдон дав йому кільце Міноса, а дружина бога Амфітріта поклала на голову Тесея вінок. Потім Тритон підняв його на поверхню моря.

Ось і всі епізоди міфів, які не обійшлися без участі Посейдона. А їх продовження я розповім вже іншим разом.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
3
Щастя
8
Любов
3
Не завдоволений
1
Тупо
1

Интересно почитать:

Также в категории:Боги

img-10 Боги

Бог Велес

Велес – один із богів пантеону у слов’янській міфології. Про нього у «Повісті минулих літ» ...