«Роби тільки те, що правильно», так звучить головна і єдина заповідь універсальної церкви життя, яка була створена в 1959 році Кірбі Дж. Хенслі. Спочатку священнослужитель обладнав під неї свій гараж. Він довго вивчав різноманітні релігійні напрямки, намагаючись знайти щось більш підходяще йому, витратив на це близько п’яти років.

Він прийшов до висновку, що кожна людина повинна сама вирішувати яку релігію сповідувати і не може бути піддана  критиці за це. Більш того, кожен бажаючий має право стати священиком, отримати сан. З народження, маючи  божественне посвячення, люди самі приймають рішення, яку релігію будуть проповідувати.

Льюїс Ашмор був співзасновником і віце-президентом УЦЖ, він також проповідував власне віровчення. Головою і священнослужителем, в свою чергу, виступав Хенслі. Характерною рисою даної організації, стала можливість будь-якому охочому отримати священний сан. Це стало однією з причин, що привертають прихильників. Величезна кількість сертифікатів про присвячення відправлялися кожен місяць (цифра варіювалася від 8000 до 10000).

Величезна кількість жителів Америки вступали в духовний центр у надії, що нова «посада» допоможе зменшити податки і звільнить від неухильної служби в армії. Однак ця думка була невірною. Від податкових обкладань могла бути звільнена безпосередньо церква, до священнослужителів цей привілей не належав.

УЦЖ оберігає свободу віросповідань, соціальну справедливість і здатність духовно самовиражатися. Багато прихильників церкви, або як їх називають по-іншому «міністри», вступали в сан лише для проведення весіль, що полегшувало життя парам з різною вірою і одностатевим молодим.

Єдина держава, готова визнати владу міністрів цієї організації, є Міссісіпі. Деякі країни дозволяють будь-кому, хто побажає проводити одруження. В Америці укладення шлюбу визначається державним законом. Міністри універсальної церкви не уповноважені святкувати шлюби, і якщо він все-таки зробив святкування, цей шлюб вважається не дійсним. Канада теж досить консервативна в цьому плані, вона забороняє проведення заходу одруження міністрами УЦЖ.

УЦЖ пропонує отримання різних докторських ступенів через міністерство освіти, яке належить їй. Наприклад, ступінь «доктор універсального життя», «доктор богослов’я” не будуть дані тим, хто не пройшов певну кількість курсів, не здав іспит і не сплатив матеріали, використовувані для навчання. Встановлено мінімальний відсоток для студентів, що здають іспит. Тільки при наборі не менше 75% учасник УЦЖ мав право претендувати на ту чи іншу ступінь, в залежності від курсу, який він проходив.

УЦЖ приваблювала і донині приваблює величезну кількість людей різних націй і поглядів. Багато голлівудських знаменитостей, брали священний сан і ставали частиною цієї організації. У їх числі: Лідія Ланч, Кортні Лав, Пол Маккартні, Шерон Стоун, Ентоні Перкінс і т.д.