БуддизмІсторія релігій

Тибетський буддизм (Ламаїзм) — історія та віровчення

Тибет — країна в серці Гімалаїв, унікальне сховище древніх традицій і духовних цінностей. Саме там, в таємних сховищах лежать стародавні рукописи перших цивілізацій, а в великих храмах підносяться молитви золотим Будда.

Тибетський буддизм — одна з гілок буддистської школи. Це особливий напрямок в буддизмі, що виник в VII столітті на Тибеті, що поширився потім по всіх  Гімалаях і прилеглих районах. Буддизм на Тибеті — одна з течій буддизму з добавкою тантри. Цей вид релігії поєднав в собі кілька, а точніше 4  гілки буддизму: Ньингма, Каг’ю, Сакья, Гелуг і місцеву релігію бон.

Тибетський буддизм (Ламаїзм) - історія та віровчення

Бон — це шаманство, схиляння духам природи, жертвопринесення і магія, вигнання бісів, змови, чаклунство. Це духовний напрям Тибету, що включає в себе відносини людей і сил природи, вирощування в серцях народу любові, співчуття, моральності.

Старі вірування поступово були витіснені тибетськими ченцями з Китаю і Індії, але в кінці VIII століття монах-тантрист, якийсь Падмасамбхва, проголосив нову форму буддизму з елементами магії. Так з’явився ламаїзм — теперішній тибетський буддизм.

Буддизм дійшов до Тибету ще за часів правління історично відомого короля Сронцангамбо (627-649),  який панував на більшій частині Тибетського регіону і на території Непалу.

Під час його управління і владарювання Тибет став окремою державою з сильною навченою на ті часи армією, шанованою прилеглими сусідами. Кожна нова дружина вносила свої традиції і в уклад, і в релігію країни. Це те, що стосується історії.

Тибетський буддизм або ламаїзм має ті ж загальні риси, що й інші різновиди буддизму, проте на відміну від інших, в цій галузі релігії існують не тільки чоловічі монастирі, а й жіночі з інститутом послушниць.

Основи будь-якого буддизму включають в себе принципи, що кожен індивідуум має можливість володіти «природою Будди». Віра допомагає цій трансформації. До сих пір духовний світ жителів Тибету співзвучний з природою, а все пов’язане з містикою. Не всі монастирі доступні звичайним людям і зараз, не всі паломники досягають поставленої мети.

У 1578 році правителю Тибету, який був водночас духовним натхненником тибетського буддизму, був призначений титул, який збережений до сих пір. Далай-лама перекладається як «океан мудрості».

Ось основні приписи ламаїзму.

1) Три чесноти тіла:

  1. утримання від вбивства
  2. утримання від злодійства
  3. утримання від збочень в сексі.

2) 4 чесноти мови:

  1. утримання від брехні
  2. утримання від злих слів
  3. утримання від грубості
  4. утримання від порожньої бесіди.

3) 3 чесноти розуму:

  1. утримання від жадібності
  2. утримання від злих намірів
  3. утримання від помилок.

Досить знайомі всім заповіді!

Зараз тибетський буддизм досить поширена релігія, навіть в країнах Європи і Америки. Основна мета — Просвітлення.

Іван Гудзенко

Яка твоя реакція?

Радість
1
Щастя
1
Любов
2
Не завдоволений
0
Тупо
0

Интересно почитать:

Также в категории:Буддизм

img-9 Буддизм

Сучасний буддизм

Буддизм, одна з найдавніших релігій світу, у сучасній ері зберігає свою актуальність та привертає увагу ...