Всесвітня церква Творця (World Church of the Creator), або ж рух креативістів (не плутати із креаціоністами). Була створена організація у 1973 році Бен Классеном (Ben Klassen) під назвою «Церква Творця» (Church of the Creator).

Скоріш, це політична організація, так як вони сповідують релігію тільки для білих людей, а отже це расисти. (Зверніть увагу на емблему : літера “W” там виступає, як перша літера слова “white” – білий). Та й і саме слово «творець» немає жодного відношення до будь-якого божества. Напроти, воно позначає самих білих людей, як творців власного життя. І звісно використання слова «церква» аж ніяк не скасовує світський пантеїстичний характер організації. Не визнають віри у надприродне, у тому числі потойбічне життя. Серед їх священного писання можна знайти «Біблію білої людини» (The White Man’s Bible).

Окрім білого расизму проповідуються ідеї білого сепаратизму[1], антисемітизму, антихристиянські ідеї. Американська правозахисна організація – Південний центр правового захисту бідноти, оголосила їх неонацистами.

Засновник керував церквою до своєї смерті до 1993 року. Після цього вона майже пішла у забуття. Одначе у 1996 році ідеологічний рух був відновлений Метью Хейлом, який проголосив себе понтифіком Всесвітньої церкви Творця. Та в 2003 році був арештований за змовою на вбивство федерального суді. Наразі термін «церква» не вживається, а є просто рух креативістів.

  1. P. S. Стаття є вільним і непрофесійним перекладом із англо- і російськомовних ресурсів.

Дмитрук Андрій

[1] Білий сепаратизм – політичний рух, що намагається створити окреме економічне та культурне середовище для білих людей.