З чим у розумінні простих людей асоціюється поняття «церква», яке важливе значення вона відіграє у житті кожного християнина, які завдання поставлені перед нею у покращені духовно-морального становища суспільства.

Як у старозавітній так  новозавітній період  церква усе своє служіння направляла до Бога. Варто пригадати священицьке  служіння при скинії за часів пророка Мойсея і брата Аарона. Перша скинія мала земний вигляд, як про це говорить апостол Павло, проте інша – небесний. Скинія була переносним храмом в народу Ізраїля, тут звершувалися молитви і здійснювалися жертвоприношення тварин. Про невидиму присутність Бога завжди євреям нагадувало місце «Святеє Святим», де розміщувався Ковчег Завіту – найбільша вшанована святиня.

За законом Господнім увійти в це місце мав право лише первосвященик. Він входив у Святеє Святим для окроплення кров’ю агнця цього місця, іншим було заборонено. Пророком Осією передбачалося припинення жертвоприношень, що вказувало на єдину жертву, яка буде принесена за всі людські гріхи – Месію-Христа Спасителя. Людство насправді виявилося не підготовленим до зустрічі з Ним. Саме Ісус Христос буде говорити про «наріжний камінь», який відкинули будівничі, тобто іудейські священики.

А це означає лише одне, що тим наріжним каменем, покладеним в основу спасіння світу є Син Божий. Апостол Павло у посланні до Ефесян називає Христа «головою», а Церкву – Тілом. Зрозуміло, що він має на увазі, адже тут прослідковується богословський, символічний зміст слів. Насправді Бог Отець підвищив Свого Сина, Який став Головою над Церквою, утвореної після апостольської проповіді Євангелія.

У значенні свідомої віруючої людини Церква не є якоюсь простою будівлею, виготовленої з матеріалу, а живим Боголюдським повноцінним організмом, де усі члени з’єднані між собою Христовою любов’ю. Для християнина Церква є інститутом спасіння Бога на Землі. У покращенні морального і духовного становища суспільства перед церквою поставлені наступні завдання:

  • Катехизація
  • Євангелізація
  • Душпастирство
  • Апологетика
  • Місіонерство
  • Соціальна робота

Церквою керує Господь Ісус Христос, про це не слід забувати духовним провідникам суспільства, на яких покладена важлива місія – спасіння. Варто пам’ятати, що Церква окрім того є духовно-моральним імперативом суспільства. Вона направляє, через Ісуса Христа приходять до Бога-Отця: «Я є Дорога, Істина і Життя. І до Мене ніхто не приходить тільки через Отця» (Ін.14, 6-7). Заповіді Божі – це  дорожні знаки, щоб не збитися з правильного шляху, який веде усіх до вічного спасіння.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.