Г’ялва Кармапа XVII Трінле Тхае Дордже з’явився на світ у 1983 році, 6 травня, в Лхасі, Тибет. Його батьками були Дечен Вангмо, який на той момент був великим ламою Ньингма, спадкоємиця роду Гесар з Линга, Дечен Уангмо. За переказами, коли хлопчикові виповнилося півтора року, він почав говорити батькам і оточуючим, що він майбутній Кармапа.

Десять років по тому після цієї заяви, в 1994 році, він був таємно перевезений батьками з Тибету через Непал в Індію, а саме в Нью-Делі. Під час його вітальної церемонії в Тхімпху, Бутані і Індії хлопчик приймався з почестями. Бутанці першими оголосили Трінле сімнадцятим Г’ялва Кармапою. Йому було дано ім’я, яке теж має символічне значення. Воно означає безмежну непорушну просвітлену активність.

Він був визнаний як Кармапа самим Кюнзігом Шамаром Рінпоче. Зараз Трінле Тхае Доржде вважається єдиним свідомо перенародженим тибетським ламою. Трінле Тхае Дордже спочатку пройшов навчання в Міжнародному буддійському Інституті Кармапи, KIBI, а потім проходив навчання за монастирськими канонами. І в грудні 2003 він отримав статус Відьядхара.

Восени 1999 року Його Святість почав низку офіційних поїздок по світу – він здійснив подорож до Сінгапуру і Тайвані з цілями посвяти, благословення. У двохтисячному році була здійснена поїздка на захід по центрам Карма Каг’ю. Алмазний шлях або Карма Каг’ю – течія буддизму, при якому традиційне вчення підлаштовується під місцевий колорит і менталітет. Кармапа XVII в своїх поїздках розповідав і залучав саме до цього напрямку.

У 2003 році Його Святість Трінле Тхае Дордже приїжджав в США і отримав титул Ваджрачарья, потім в 2005 році відвідав Київ, а в 2007 побував в двадцяти семи містах восьми країн Західної Європи. Особливо відвідування Кармапи полюбилися послідовникам буддизму в німецькому місті Дюссельдорф. Глава Алмазного шляху в 2009 році здійснив поїздку до Росії.

Під егідою Г’ялва Кармапи знаходиться величезна кількість медитаційних центрів, монастирів, на даний момент Міжнародний Буддійський Інститут Кармапи також знаходиться під його опікою.

У 2017 році Кармапа повідомив, що відмовляється від чернечого способу життя, уклавши шлюб з Самгьюлмой Рінчен. У серпні 2018 у Його Святості народився син, Тхугсей. На сьогоднішній день Трінле Тхае Доржде продовжує виконувати свої обов’язки Сімнадцятого Кармапи, але вже з деякими обмеженнями, пов’язаними з його статусом.

Зараз він живе в традиційній штаб-квартирі в Калімпонзі, Індія, яка була передана йому від попереднього Кармапи, Раджунга Рігпе Додже.

Іван Гудзенко