Г’ялва Кармапа XVII Трінле Тхае Дордже з’явився на світ у 1983 році, 6 травня, в Лхасі, Тибет. Його батьками були Дечен Вангмо, який на той момент був великим ламою Ньингма, спадкоємиця роду Гесар з Линга, Дечен Уангмо. За переказами, коли хлопчикові виповнилося півтора року, він почав говорити батькам і оточуючим, що він майбутній Кармапа.

Десять років по тому після цієї заяви, в 1994 році, він був таємно перевезений батьками з Тибету через Непал в Індію, а саме в Нью-Делі. Під час його вітальної церемонії в Тхімпху, Бутані і Індії хлопчик приймався з почестями. Бутанці першими оголосили Трінле сімнадцятим Г’ялва Кармапою. Йому було дано ім’я, яке теж має символічне значення. Воно означає безмежну непорушну просвітлену активність.

Трінле Тхае Дордже (Кармапа XVII )

Він був визнаний як Кармапа самим Кюнзігом Шамаром Рінпоче. Зараз Трінле Тхае Доржде вважається єдиним свідомо перенародженим тибетським ламою. Трінле Тхае Дордже спочатку пройшов навчання в Міжнародному буддійському Інституті Кармапи, KIBI, а потім проходив навчання за монастирськими канонами. І в грудні 2003 він отримав статус Відьядхара.

Восени 1999 року Його Святість почав низку офіційних поїздок по світу – він здійснив подорож до Сінгапуру і Тайвані з цілями посвяти, благословення. У двохтисячному році була здійснена поїздка на захід по центрам Карма Каг’ю. Алмазний шлях або Карма Каг’ю – течія буддизму, при якому традиційне вчення підлаштовується під місцевий колорит і менталітет. Кармапа XVII в своїх поїздках розповідав і залучав саме до цього напрямку.

У 2003 році Його Святість Трінле Тхае Дордже приїжджав в США і отримав титул Ваджрачарья, потім в 2005 році відвідав Київ, а в 2007 побував в двадцяти семи містах восьми країн Західної Європи. Особливо відвідування Кармапи полюбилися послідовникам буддизму в німецькому місті Дюссельдорф. Глава Алмазного шляху в 2009 році здійснив поїздку до Росії.

Під егідою Г’ялва Кармапи знаходиться величезна кількість медитаційних центрів, монастирів, на даний момент Міжнародний Буддійський Інститут Кармапи також знаходиться під його опікою.

У 2017 році Кармапа повідомив, що відмовляється від чернечого способу життя, уклавши шлюб з Самгьюлмой Рінчен. У серпні 2018 у Його Святості народився син, Тхугсей. На сьогоднішній день Трінле Тхае Доржде продовжує виконувати свої обов’язки Сімнадцятого Кармапи, але вже з деякими обмеженнями, пов’язаними з його статусом.

Зараз він живе в традиційній штаб-квартирі в Калімпонзі, Індія, яка була передана йому від попереднього Кармапи, Раджунга Рігпе Додже.

Іван Гудзенко