Розмірковуючи над книгою Буття,  не міг повірити у те, що описане  в ній  відображає  стан не тільки  тогочасного, а  й теперішнього  суспільства.  Сам  текст  Біблії  розкриває  головну  причину  духовного  занепаду  людства  в допотопний  період життя патріарха Авраама,  його  небожа  Лота, дружини, дітей.

Содом і Гоморра: страшне  небесне  покарання  як результат гріхопадіння людства

Святе  Письмо  Старого Завіту  стосується  розповіді  про  два  прадавні  міста  Содом  і Гоморра, як розташовані   на Мертвому морі. Біблія  розповідає нам, шо  вони  настільки  стали  грішними, що  Бог  послав на  них вогонь і сірку.

Більшість  науковців  вважає, що  вогняне знищення  міст це   більше ніж  метафора. Археолог Роберт Каргіл  вважає, що вогонь із неба  є яскравим символом  повного знищення  від руки Господньої.    Відкриття   сучасних астрономів  та археологів  свідчать про те, що  знищення  Содому  і Гоморри вогнем  не  є простою моральною притчею, можливо  реальною історичною подією.  Шумерська  знахідка  2008 року підтверджує  історичний  факт, який  тісно пов’язаний  із  знищенням біблійних міст.

На  глиняній таблиці  шумерським астрономом  було зафіксовано  дивне  видовище  в нічному  небі.  Ним  підтверджено, що  якийсь  об’єкт  на  великій  швидкості  пронісся  між зірками.  Цим  об’єктом  був астероїд,  в результаті  зіткнення  якого  утворилися  палаючі уламки, що  розлетілися  в різні  сторони.  Це  ще  раз  засвідчує  факт  загибелі  людства через  його зіпсованість  в очах  Господніх.

У Бутті  не  пояснюється  через які гріхи   загинули  Содом і Гоморра, в тім вказується  наскільки  ці  міста   були аморальними.  Їхня  аморальність  проявлялася  у формі  не духовного  способу  життя:  пияцтва, розпусти,  з відсутністю  вищої шляхетної  гідності – привітності до мандрівників.  Як бачимо  жителі  вище названих  міст  не  виявляли  поваги до  Лота  і  бажали збезчестити  його  дочок в присутності  ангелів, які з’явилася   у  вигляді  двох подорожніх,  що попередили  про  наближення  великої  катастрофи.

Біблія  також  говорить  про  спасіння  сім’ї  Лота в печері містечка  Цоар  і  непослух  волі  Божій  його жінки,  яка  через заборону  ангелів, обернувшись  назад  від  небесного вогню вмить перетворилася  в соляний стовп.  Для  науки  важливими є матеріальні  факти,  які шляхом  глибокого дослідження, аналізу,  доводять  існування  того чи іншого феномену,  тоді  як  християнин  сприймає  це  через  віру.   Біблія є настільки  унікальною  книгою,  яка  описує  історію  людства, природні  явища, до кінця  не зрозумілі людині.

Богдан  Стрикалюк