Кокосові гаї і плантації різних видів пальм з незапам’ятних часів шелестять в такт свистячим наспівам мусонів. Райські сади і заповідники — рідний дім для реліктових птахів, що зустрічаються тільки тут. А неймовірно прозорі океанські води — для підводного царства коралів і строкатих рибок. Безкраї пляжі, посипані кораловим піском, ховаються в мальовничих бухтах і ловлять швидкі течії у відкритих берегів.
Завдяки м’якому клімату Сейшели не знають ні спеки, ні холодів. Немає тут і натовпів туристів. Цей далекий райський куточок полюбився втікачам від суєти великих міст, готовим гідно оплатити свою втечу. Крім дайверів і любителів природи, Сейшели вибирають молодята, які бажають скріпити свій шлюб на островах.
Сейшельська кухня являє собою поєднання креольских, індійських і китайських кулінарних традицій, облагороджених французьким шармом. Основу багатьох страв на Сейшелах складають морепродукти. Тут не скупляться приправляти страви приправами. Тому в місцевих ресторанах не зайве просити скромніше додавати в їжу спеції. З дарів моря креолці їдять солону рибу в соусі, запечену рибу-буржуа, восьминогів в кокосовому карі Зуріту, шантіні з акули.
М’ясні страви зустрічаються набагато рідше. Місцевий делікатес — рагу з кажана.
На десерт подають кокосову нугу і зацукрований фрукт білімбі.
Серед популярних напоїв варто відзначити Сейшельське пиво Seybrew, перебродивший кокосовий сік калу, і сік з цукрового очерету бака.
В меню готельних ресторанів ціни часто вказані в рупіях, проте оплачувати рахунки доводиться в іноземній валюті за завищеним курсом.
Сейшели не назвеш країною шопінгу, але сувеніри можна вибрати.
Головний подарунок — самобутній горіх коко-де-мер, зростаючий на кокосових пальмах на острові Праслен. Коштує він близько 2400 рупій, включаючи оплату обов’язкового дозволу на вивезення з країни. Не так кусаються ціни на сувеніри з шкаралупи коко-де-мер або лікер з цього горіха.
Інші подарунки з Сейшел — чоловічі солом’яні капелюхи, вироби з черепашок, прикраси, шкатулки з коралів і перламутру. Везуть також спеції, чай.
Купуючи вироби з панцира черепах, подбайте про те, щоб вам видали свідоцтво про офіційне придбання, без якого їх не дозволяється вивозити з островів.
Магазини відкриті в будні з 8:00 до 16:00, з перервою на обід — з 12.00 до 13.00. По суботах вони працюють до 12:00. Вихідний — неділя.
Торгуватися на Сейшельських островах не прийнято.
Винагорода в розмірі 5-10%, як правило, вже передбачено в рахунках ресторанів, готелів, таксі. Однак після тривалої поїздки можна залишити таксисту чайові. Також не зайве віддячити за гарне обслуговування парою рупій портьє або покоївку.
Як пересуватися по країні ?
Подорожувати між Сейшельськими островами можна на літаку, вертольоті або швидкісному човні.
Збираючись взяти машину напрокат, врахуйте, що рух на Сейшельских Островах лівосторонній . До того ж місцеві жителі не особливо стежать за дотриманням правил дорожнього руху.
Прокат автомобілів доступний власникам дійсних національних або міжнародних прав, яким виповнилося 22 роки. Добова ціна оренди автомобіля — від 40 євро на добу.
Заправок на Сейшелах не дуже багато, серед них немає цілодобових.
Традиції та звичаї
На островах забороняється збирати корали і черепашки.
У місті шорти або купальник неприпустимі. На вулицях Вікторії кращим одягом для чоловіків вважаються штани і сорочка, жінкам підійдуть блузки та спідниці до колін. Інакше можна навіть нарватися на зауваження від поліцейського.
Іван Гудзенко