Курди є представниками індоєвропейського етносу. Вони проживають на території Туреччини, Іраку, Сирії та Ірану. Поселення курдів знаходяться високо у горах. Їхні землі прийнято називати Курдистаном, однак, він не має державного статусу.

У момент виникнення Багдадського халіфату починається історія курдів. Активний опір народу призводить до численних повстань. На початку 16 століття Курдистан контролював перський імператор Ісмаїл I. Проте, вже за 100 років курди підняли чергове повстання, захопивши величезні території. Туркам вдалося приборкати бунтівників.

Вся історія цього народу сповнена повстань та кровопролитних воєн. Вони стикалися і з Британською імперією, брали участь у війнах між Іраком та Іраном. На сьогоднішній день курди змушені підкорятися законам тих країн, де проживають.

Релігія

Курди діляться на тих, хто сповідує іслам суннітського толу і на послідовників єзидизму. Єзидизм є унікальними релігійним віруванням. Послідовники цієї релігії мають власний діалект, а вчення їх ґрунтуються на основах зороастризму, ісламу, гностицизму.

Традиції

Головна традиція курдів – шанування старших. Поруч із нею значну роль грає гостинність. Людина має зробити все, щоб гість залишився задоволеним. Щодо дівчат традиціями встановлюються жорсткі правила. Вони не можуть залишати житло без супроводу дорослих  чоловіків.

У курдів прийнято заручати людей у ​​дитинстві. Після досягнення повноліття родичі справляють їм весілля. Якщо дівчина проти, її можуть вкрасти. На церемонії одруження прийнято співати національні пісні – брига.

Олексій Д

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.