Народ маніпурі також називають мейтхеї, представники цього народу проживають в Індії, переважно в штаті Маніпур, крім того проживають у Бангладеш та М’янмі. Сукупна чисельність — 1 млн.800 тис. осіб. На жаль, збереглося мало джерел, що оповідають про давню історію регіону проживання маніпурів. Геополітична історія регіону відома незначною мірою. Але припускають, що мейтхеї не були корінними жителями цих місць. Вони мігрували сюди із Південного Китаю незадовго до початку нашої ери.

Народність поступово поширювалася територією Бангладеш і підпорядковувала її, окремі клани зливались у союзи. Територія Маніпурі ніколи не була включена до складу загально індійських держав, тому регіон дуже своєрідний за культурними традиціями. Наприкінці 19 століття мейтхеї підпорядкувала Великобританія. Під час Другої світової війни територія проживання народу стала полем бою англійців та японців. З 1971 частина маніпурів увійшла до складу незалежної держави Бангладеш.

Мова

Маніпурі розмовляють мовою мейтейлоне, яка відноситься до тибето-бірманської групи сино-тибетської мовної сім’ї. Колись мова мала власний алфавіт, але на початку 18 століття вона була замінена на бенгальсько-асамський алфавіт . У Бангладеш мейтейлон не є офіційним, тому маніпурі навчаються бенгальською.

Релігія

За релігійною приналежністю маніпурі на 60% індуїсти, багато християн, є мусульмани, поширені також давні анімістичні вірування

Традиції

Маніпури мають розвинену літературу, багату фольклорну творчість. Відомі танці мейтхеї, які називають лай хараоба. Популярне національне єдиноборство Маніпурі Тханг-та. Це бойове мистецтво відоме з середньовічних часів, використовуються різні прийоми зі зброєю, у тому числі зі списами та мечами. Мейтхеї відрізняються своєю пристрастю до риболовлі.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.