У 2011-2021 роках я здійснив кілька поїздок країнами Південної Америки, а у 2013 році – Мексикою. Мені було цікаво дослідити звичаї індіанців, зокрема, питання Серця Світу, Серця Землі та Серця Неба. До мандрівок Південною та Північною Америкою я мав спілкування з мешканцями цих континентів, які приїхали жити в Україну.

Три Серця у Мексиці, місто Мехіко

   Перше, що вони зробили на новому місті, то пішли на природу шукати камені незвичної форми, й ходили доти, доки не знайшли три камені. За інтуїтивним відчуттям шукачів, ці три камені мали зв’язок с Серцем Світу, Серцем Землі, Серцем Неба. Знайдені камінці закопували у землю біля будинків, в яких проживали. На моє запитання: «навіщо» відповідали: три Серця захищатимуть будинок від негативу, створюють гарні умови проживання, посилюють інтуїцію. Про останнє – інтуїцію — також дуже цікаво.

Річ у тому, що якщо хтось у селі робив хоч якийсь обряд (наприклад, бабуся робила замовляння над лікарськими рослинами), то мої знайому індіанці вже знали про це й говорили «хтось привів у дію магію», при чому розповідали, що про це інтуїтивно їх попереджають «три серця».

Три серця, організовані у піраміду та зображені на тарільці. Місто Агуас-Кальентес, Перу, біля Мачу-Пікчу.

   Дійсно, в прадавніх індіанських культурах Земля та Небо вважались живими істотами, як й Світ, який складався з Неба, Землі й ще деяких елементів. Жива істота повинна мати серце, отож у Світу, Землі та Неба серця також є. Ці серця містичні. Вони як Права-Ява-Нава у слов’ян або Дао-Інь-Ян у даосизмі. Тобто складають первісну Трійцю. Й це не дивно – у багатьох давніх духовних вченнях першопрояв Абсолюту то Трійця.

   Зображення Серця Неба, Серця Землі та Серця Світу вважається чарівним й здатно захищати від небезпечних явищ природи, гармонізувати життя та загострювати людські здібності, зокрема, інтуїцію. Цікаво, що три серця при цьому зображуються сферами різного діаметру, але такими, що знаходяться поруч.

Для наших читачів я наведу фотографії Трьох Сердець. Хочу також наголосити на те, що щось подібне я бачив й у мистецтві народів, що населяють Карпати.

Три Серця — кругла підставка та дві сфери на ній, вироблена у Перу, місцевість біля гори Уалта Пайяна.

Будемо досліджувати.

    Ігор Мехеда

Поделитесь эмоциями

Супер статья
7
Я доволен
1
Любовь
5
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.