Образ ченця з Шаоліня знайомий  кожній людині, більш того навіть маленькі діти знають про них, тому що даний образ не рідко можна зустріти в кіно. Однак існує думка, що образ справжнього ченця стерся, що це тільки постановочний  захід для туристів з метою отримання матеріальної вигоди. Багато вже і не  вірять в істинність місцевих традицій і вважають, що європейська «мода»  стерла кордони первісної культури народів.

Але нехай ніхто не сумнівається в правдивості настрою ченців, а чутки всього лише залишаються чутками. Старше покоління ченців шанобливо ставиться до своїх предків, шанують їхні традиції, навчають  молодь. Знання є для них сполучною ланкою з минулим, несуть в собі цінність, яку необхідно передавати з покоління в покоління.

Сучасний Шаолінський монастир

Тому, якщо набридли сучасні будинки з бетону і скла, то поїздка в Шаолінь подарує спокій і умиротворення. Опинившись в Шаоліні  здається, що в повітрі витає якась таємниця, до якої так і хочеться доторкнутися. Краще на час подорожі відмовитися від звичних благ цивілізації і спробувати перейнятися місцевим побутом і культурою. Ніхто, звичайно, не забороняє фотографуватися на тлі пам’ятки, просто потрібно вести себе поважно і споглядати все неквапливо. Багато спеціально їдуть тільки для того щоб відпочити від звичного побуту і рутин, помандрувати по тихим місцях, заходить в рідкісні лавочки щоб придбати якусь дивовижну річ. Так само в подібних лавочках можна придбати і інші потрібні речі, наприклад, продукти.

Звичайно, можна зустріти біля дороги невеликий китайський ресторанчик, комфортно обставлений сучасними меблями. У такому місці можна спробувати різноманітні традиційні страви, але слід дотримуватися обережності і не купувати перше-ліпше. Краще перед замовленням страви порадитися з вибором  у офіціанта , щоб потім не потрапити в неприємну ситуацію, тому що не кожна страва  може бути успішно прийнята шлунком української  людини.

На закінчення хочеться сказати, що монастир в горах Шаоліня обростає  чутками і легендами, в які краще не вірити. Самим перевіреним способом буде відсторонитися від усіх наклепів, побачити все своїми словами і переконатися, що традиції і китайська мудрість досі живуть в цих стінах.

Ольга Степаненко