Секстій – представник римської філософії, який зумів поєднати піфагореїзм та стоїцизм.

Народився 70 року до нашої ери. Секстієм засновується школа як синкретизм піфагорейської та стоїчної філософії. Школа отримала назву «Секстії». Сюди увійшов Сотіон Олександрійський, Авл Корнелій Цельс, Луцій Крассіцій, Папірій Фабіан.

Римським філософом Сенекою підтверджувалося, що Секстій – стоїк, але той усе заперечував. Крім того Сенека говорив про походження Секстія Старшого зі знатної роду і відмови від пропонованої імператором Юлієм Цезарем політичної посади.

Секстій був скурпульозним самоаналітиком, практикував вегетаріанство. Своє не споживання тваринної їжі аргументував достатністю необхідних засобів існування,  не вдаванням до пролиття крові, оскільки формування жорстокості залежить від практикуючої бійні заради власних задоволень. Зайняв після батька посаду в школі.

Сенекою підкреслюється вимирання цієї школи близько 65 року до нашої ери, високо оцінюється замовчувана ним праця Секстія.  Невідомий його шлюб з жінкою, імені якої взагалі не згадується. Вказується лише на народження їхнього сина, котрий в епоху принципату нормально прижився, а в ранній період Римської імперії освоїв лікарську справу, будучи основоположником в фармакологічній сфері.

У нього проявлялося прагнення у створенні чисто римської філософії та її реалізації в дійсність, не теоретичним навчанням, а практикою, тобто особливим способом життя.

Мислитель Стародавнього Риму помер 50 року до нашої ери.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.