Авл Корнелій Цельс римський філософ. Про нього дуже мало що відомо з біографічної точки зору.

Жив він імовірно в другому столітті нашої ери. Він був освіченим мислителем, письменником і філософом. Він дотримувався філософії платонізму, яка пропагувала вічність душі, однак Оріген вважав його прихованим епікурейцем.

Цельс був відомим противником християнства, навіть були християни, які відреклися від віри, завдяки його працям.

Основна його праця «Правдиве слово» не дійшла до нашого часу, як і інші книги, в яких він викривав різних магів і чарівників. Можна поверхнево зрозуміти про що писав Цельс у своїй книзі «Правдиве слово» по книзі Орігена «Проти Цельса», в якій він критикував ставлення  Цельса до християнства і християн. Він приводив безліч аргументів проти віруючих.

Наприклад, Цельс вважав абсурдним інкарнацію  Бога в образі людини і тим більше єврея, тобто людина поставила себе вище всіх інших божих створінь. Цельс не приймав того, що грішники, злодії і вбивці, які виправилися і покаялися у Бога і сталт віруючими в куди більшій пошані, ніж ті, хто був чесним з пелюшок. Так само бажання навернути всіх у свою віру правителів і  простий народ на думку Цельса було абсолютно недоречним та непотрібним. Цельс висміював християнських євреїв, та їх віру в божественне Воскресіння Ісуса.

Він зневажав різних вуличних пророків і магів, екзорцистів і подібних до них людей. Він не поважав християн, оскільки знав Біблію дуже добре, та вважав історію недостовірною та фіктивною, а людей, які в неї вірили недалекоглядними.

Цельс стверджував, що Ісус позашлюбний син солдата Риму, який служив в Юдеї.

Ольга Степаненко