Працею, яка якраз аналізує сучасний суспільно-політичний стан виступає унікальний філософський труд Фрідріха Ніцше «Жага до влади».  У ній маємо змогу прослідкувати до якого частіше  безумства доходять ті, що все більшим апетитом намагаються проковтнути «здобич». Про ніяку аксіологію людини тут не йде мова, а про пристрасне бажання наживи і задоволення, яке отримують ті, що найбільше прагнуть влади.

Можемо собі уявити правління царств, імперій, тепер вже держав. Завжди відбувалося приниження слабких, знущання, поневолення? Заради чого запитаєте ви? Незчисленних матеріальних багатств, захоплення земель, окупація територій. Невже це нічого не нагадує вам сьогодні.

Супер-раса, яка більше інших вважала себе сильнішою, водночас стає слабкою без свого лідера (соціал-національна Німеччина в особі Гітлера). Але той, хто бажає проковтнути «солодкий шматок»  може ним і подавитися. Тільки подивімся як тиранія є вірним знаряддям в руках людей, які здатні тримати народ під страхом і повною рабською покорою.

Іноді доходячи до такого от божевілля вони не бажають зупинятися перед досягненням своєї мети. Вражає їхнє безумство, варварство, звірство, якими атакується  невинна жертва.  Буває, що через порив до  цієї жаги абсолютно втрачається розум, здоровий глузд, людська гідність. Опис картини філософом настільки відображає реалії сьогодення, що навіть важко уявити. Складається таке враження, що Ніцше дивився крізь призму часу. Адже те, що відбувається в свідомості мас піддається важкому опису. Такі проблеми існуватимуть до того часу, доки не буде зовнішнього світового порядку.

Сьогодні спостерігається хаос, анархія, підкорення слабких сильнішими, нічого практично не змінилося з описаного Ніцше.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.