Через те, що релігій настільки багато, це приводить мене до усвідомлення,того що  жодна з них не може бути істинною. І той християнський світ, в якому я виховувався явно був лише одним із багатьох, але це остаточно не зробило мене атеїстом. Що зрештою зробило мене атеїстом, так це усвідомлення того, що немає наукової підстави вірити в будь-якого надприродного творця. І це прийшло з розумінням дарвінівської еволюції.

Не в сенсі віри як віри в щось, яка немає доказів. Існує певне відчуття, що ми, вчені, беремо участь у різних сенсах віри. Ті галузі науки, які я не розумію, наприклад, фізика, я вважаю, що фізики розуміються на цьому краще, ніж я. І тому, коли я говорю те, що мені кажуть фізики, наприклад, що до Великого вибуху нічого не було, вам не дозволяється говорити про це слово раніше в контексті Великого вибуху. Я начебто вірю, що фізики розуміють достатньо, щоб їм дозволили це сказати, хоча я не розумію, чому їм дозволено це говорити.

Але це не віра. Це не сліпа віра. Це не віра у відсутність доказів. Це віра, на якій ґрунтується впевненість у науковому методі, у процесі наукового рецензування. Той факт, що я знаю, що є інші фізики, які можуть перевірити, критикувати погляди будь-якого іншого фізика. Отже, це не те саме, що релігійна віра, яка не ґрунтується на жодних доказах. Що ж, це правда, що дуже багато людей сповідують релігійну віру, а не лише окремі одиниці. Релігійна віра присутня  у всіх культурах світу. Я думаю, що маю рацію, кажучи, що всі народи у множині мали віру, якусь релігійну віру.

Вони вірять у якихось надприродних богів, чи богинь, чи лепреконів, чи будь-що інше. Навіщо їм це? Що ж, я думаю, що це дуже спокусливо, коли ти насправді не розумієш, що відбувається, коли ти не знаєш світу, коли ти знаходишся в оточенні дивовижного світу, загадкового світу, таємничого світу. Страшний світ. Так повинно бути. Досить спокусливо повірити в якусь надприродну істоту.

 

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.