Релігія Вуду в основному пов’язана з Карибським басейном і Бразилією, але її колиска — Західна Африка. Ареал, населений племенами йоруба, конго і фула. Вуду прибула до Нового Світу з увезення туди африканських рабів.

Таємниці релігії Вуду.

В даний час в світі налічується близько 60 мільйонів послідовників цієї релігії. Вуду практикують, зокрема, в Гані, Того і Бенін, де з 1996 року, поряд з християнством і ісламом, воно є державною релігією.

Вуду поєднує в собі елементи християнських конфесій і африканських вірувань. Багато людей можуть бути здивовані тим, що у цих двох релігій так багато спільного: віра в існування єдиного і найвищого Бога, життя після смерті і безсмертя душі. Щоб спілкуватися з Богом, послідовники Вуду використовують посередництво духів, званих Лоа, які дуже схожі на християнських святих.

На що схожа церемонія VooDoo?

Під час таких ритуалів люди просять духів про здоров’я, щастя і благополуччя для себе та своїх родин. Церемонія проводиться під головуванням жерця — хунгана або жриці Мамбо, які є посередниками між учасниками і викликається духом Лоа. У кожного з Лоа є свій унікальний символ — Веве, який малюють крейдою на землі перед початком обряду. Тут віруючі роблять підношення — цінні речі, сигари, алкогольні напої — особливо такі як джин і ром.

Найвища жертва — кров тварин. Хунган, або жриця Мамбо, починає молитися про конкретні проханнях. Ритмічна гра на барабанах грає дуже важливу роль в церемонії, завдяки якій учасники поступово входять в транс. Кульмінацією ритуалу є так званий володіння. Привиди захоплюють одного або декількох людей і говорять їх ротами. Це момент, коли — «Лоа їде на коні». Тільки хороші і гідні люди можуть відчувати одержимість, тому що це свого роду честь.

З африканських вірувань Вуду запозичив переконання, що духовні сили можуть бути ув’язнені в фізичні об’єкти — так звані фетиші. Фетиші можуть використовуватися для захисту, зцілення і, дуже рідко, для руйнівних цілей. Ляльки, маріонетки і фігурки, розміщені на вівтарі, уособлюють Лоа. Священики використовують їх, крім іншого, для зцілення хворих. У Вуду, як і у більшості релігій, темне обличчя. Тут є зло, яке через віру буде переможене добром. Послідовники Вуду вважають, що під час ритуалів впливають на цей бій.

На жаль, ніякий опис, навіть найкраще, не може передати магію цієї події. Безумовно найкраще випробувати це «вживу» під час відвідування ритуалу Вуду в Західній Африці.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Релігія

Історія релігій

Історія релігій є галуззю релігієзнавства, займається вивченням процесів розвитку та змін релігії, соціально-культурного зв’язку. Релігієзнавство ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.