Це вищий прояв любові і відданості Богу, повне зречення від своєї сутності і підкорення Всевишньому, що виражається в п’яти послідовних діях: намір підкоритися божественній волі, заперечення опору йому, безумовна віра в божественне заступництво, молитва про власний порятунок і усвідомлення своєї безпорадності перед Богом. Прапатті необхідно для звільнення від круговороту Самсари.

Численні релігійні течії надають різне значення положенню прапатті.

У напрямку Вішішта-адвайта «тенгалаі» вважали її вищою формою поклоніння Богові, а вадагалаі, навпаки, початковою сходинкою в прояві істинної любові до Творця. Перші вважали, що рухаючись по шляху вираження справжньої відданості Богу, необхідна якась пасивність, приводячи в приклад кішку, яка рятує своїх дитинчат від небезпеки. Кошенята нічого не роблять для того, щоб бути врятованими, тільки підкоряються волі матері, повністю віддаючи себе в її розпорядження. На думку тенгалаі, так слід діяти й правдивому шанувальнику Всевишнього.

Вадагалаі дотримувалися повністю протилежної думки, вважаючи, що на шляху до бхакті, необхідні активні дії, подібно до того, як дитинча мавпи, щоб уникнути небезпеки, чіпляється за самку всіма лапами. Прихильників двох різних теорій об’єднує єдине вірування в те, що будь-яка людина, незалежно від свого соціального стану, може бути врятованим завдяки руху по шляху прапатті.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.