Первісна релігія є ранньою формою релігійної уяви первісної людини. Такого не зустрічалось, щоб той чи інший народ  не володів формою релігійної уяви. Яким би не простим здавався  образ життя та мислення, первісне суспільство стверджувало, що за фізичним світом існують надприродні сили, які можуть в пливати на людську долю, бо заради своєї благополучності з ними  слід підтримувати зв’язок. За своїм характером первісні релігії сильно  відрізняються.

Оскільки одні первісні релігії мали невизначені вірування, прості методи встановлення контакту з надприродними силами, інші – систематизовані філософські уявлення, в яких ритуальні дії об’єдналися в широку обрядову систему.

Первісні релігії мають мало спільного, винятком слугують деякі основоположні риси, які описуються наступними шістьма характеристиками:

  • все поверталося навколо засобів, якими людьми контролювався зовнішній світ та використовувалась надприродна допомога сил, щоб досягти практичної мети.
  • Надприродне інтерпретується як сила, що все охоплює, проникає, форми надприродного осмислюються у вигляді великої чисельності духів, богів, при цьому слабкою була тенденція до монотеїзму.
  • Мали місце філософські формулювання про початок та мету життя, але сутності релігійної думки не складали.
  • Етика з релігією була менше зв’язаною, спираючись на звичай та громадський контроль.
  • Первісними народами не здійснювалося навернення в їхню віру, бо кожна племена релігія – приналежність суто членів племені.
  • Ритуал – це один із поширених способів людського зв’язку з сакральними силами та істотами.

         Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
1
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...
Іслам

Аліди. Хто такі аліди?

Аліди — ісламська община, що походить від четвертого мусульманського праведного халіфа Алі (правління 656–661). Вони ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.