radbertПасхазій Радберт – західно-християнський богослов, монах, екзегет, літургіст.

Народився Пасхазій Радберт приблизно в 855 -856 роках поблизу Сусассони. Походив із дрібної феодальної французької родини. З дитинства вивчав філософію, риторику та теологію. Найбільше по любляв ходити у церкву, де співав у церковному хорі.

У 812 році стає монахом монастиря Корбі. Під час свого життя в монастирі Пасхазій Радберт активно займається дослідженням біографії абатів корбінського монастиря, зокрема біографією Вали і Корбі Адаларда .

У 831 році Пасхазій Радберт пише свій найбільш відомий твір «Книга про тіло та кров Господню», який йому приніс визнання у французьких церковних колах. Дана книга Пасхазія Радберта стала першою у своєму роді системною книгою про Святу Євхаристію. У цій книзі Пасхазій посилається на Августина Аврелія, Івана Златоуста, Василія Великого. Дана книга про тіло та кров Господню є своєрідним коментарем Пасхазія, до Свято Євхаристії, де він розповідає про містичність тіла та крові Ісуса Христа. Пасхазій Раберт вважає що коли людина у церкві вживає Святі дари то вона буквально зближається з Ісусом Христом у в єдине ціле. Тому на думку Пасхазія Свята Євхаристія є найважливішим церковним таїнством для людини, яке потрібно звершувати, як наймога частіше.

В 845 році стає абатом монастиря Корбі.

У 851 році Пасхазій Радберт добровільно покидає свою посаду аббата монастиря у місті Корбі та відправляється у монастир Сент Рікьє, де займається літургічною та душпастирською діяльнiстю.

У 857 році Пасхазія Радберт повертається у свій рідний монастир в місті Корбі.

В 860 році у монастирі Корбі помирає Пасхазій Радберт. Його останки хоронять у монастирській капличці. Через століття Католицька церква канонізувала Пасхазія Радберта у святі. День памяті святого Пасхазія Радберта припадає на 25 квітня.

БСІД

Портал ФІР