Конкурс "Людина та людяність"        27 Вересня 2016        565         Прокоментуй!

Невже ми гірші за них?

Щоб робити  добро,

 треба  перш  за все  ним володіти

Аристотель

Серед  якостей, якими  визначається цінність  людини, одне з перших місць посідають  її моральні  якості: доброта, милосердя тобто людяність. «Дві речі поповнюють  душу  завжди  новим  і дедалі  сильнішим  здивуванням  і благоговінням, – писав І.Кант, – чим частіше й довше  ми думаємо про них, –  це зоряне небо над нами і моральний  закон  всередині  нас».

cherr

Й справді, чи не найбільше диво в людині  – її духовність, здатність у своїх думках, поняттях та ідеях « виходити» за межі свого безпосереднього існування, носити в собі всесвіт, створювати в своїх мріях «ідеальний світ», оцінювати свої вчинки як справедливі чи несправедливі, гідні чи не гідні, добрі чи злі.Серед багатьох  людських якостей, які характеризують не тільки духовний світ, але й вчинки людини є людяність. Яким би жорстоким і несправедливим не був по відношенню до людини світ, якою б важкою не була її доля, саме доброта і милосердя, якщо вони  зустрілися на її шляху, дозволяють їй вижити, знайти в собі сили, щоб долати незгоди життя, і  навпаки: зло, ненависть, жорстокість, якщо вони знаходять місце в людських відносинах, здатні скалічити долю багатьох людей, знівечити їх життя.

На мою думку,  в основі людяності лежить спорідненість людини з людиною. Усі ми  – люди – зв’язані  між собою. І якщо боляче або зле комусь одному із нас, то цього не можуть не відчути інші. Бо людина, як писав  англійський поет  Джон Донн, це не острів, а частина материка. І  якщо обвалиться в море навіть краєчок  суші – меншим стане весь материк.

Існує точка зору, що усі люди народжуються  добрими від природи. І багато з нас  творять добро тому, що не можуть чинити інакше. Інші ж, зустрівшись з труднощами  життя або несправедливістю, стають жорстокими, озлоблюються. Саме усвідомлення своєї  нерозривної єдності з іншими людьми,  вміння  поставити себе  на їхнє місце може допомогти  їм зрозуміти необхідність  бути добрим  і милосердним, а не злим  і жорстоким .

Часто  умови життя  або обставини змушують  людину думати  тільки про себе. Ось і сьогодні, вступаючи в ринкові відносини, багато людей думає лише про те , як вижити. Труднощі  і незабезпеченість , з якими вони стикаються, породжують невпевненість  у завтрашньому дні, озлоблюють людей, роблять їх більш  егоїстичними і черствими. Але подивимося  навколо: скільки ще  є  людей – сиріт, пенсіонерів, калік, які потребують  нашої  допомоги . То невже ми зможемо бути щасливими , якщо  буде у нас що  їсти  й пити, а вони будуть голодними? Невже кусок ковбаси  чи модна ганчірка  стануть для нас  дорожчими  людяності і людської  гідності? Хочеться вірити, що  людина, у якої  є хоч  крихітка  духовності, не перестане в цих умовах  бути доброю  і милосердною. Бо  навіть у важкі часи завжди знаходилися  люди, які  не переставали бути  добрими і милосердними. Невже  ми  гірші за них?

Тож, люди на землі!

Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинути у морі зла,

Щоб кожен міг  серед  краси прожити

У  царстві справедливості  й добра!

Юсова Олена

Сумська область, місто Ромни

  Метки:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Пошук
Дмитрук Игорь о появлении и трансформации мистицизма

Рубрики
Ми у Facebook