Для початку давайте внесемо ясність, хто така людина і що робить її особливою, Особою – з великої літери.

Насамперед людина – це істота, у якої є свідомість, здатність мислити, право вибирати та нести відповідальність за дії та рішення, можливість фантазувати, уявляти, сприймати й творити, мати власне судження, бути моральною, – все це робить її унікальною у Всесвіті, надає перевагу над усім, в чому є дихання життя.

slide_1

«Ти знаєш, що ти – людина.

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя – єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої – одні…» – писав славнозвісний український поет Василь Андрійович Симоненко.

Це справді так! Відбиток кожного пальця настільки ж неповторний, як сніжинка – двох однакових не знайти! Кожна людина своєрідна! Кожна людина особлива! Немає копії, немає дублікату!

Бог створив людину по Своїй подобі. Образ Божий відпечатаний в кожному із нас. Проте наші серця наповнює гріх, який затуманив  наші очі пеленою пітьми та змушує думати тільки про себе, свою першість, важливість, значимість.

Людина, яка перебуває у своєму егоїзмі проявляє зло, що руйнує її і все, до чого вона торкається: замість творіння Божого вона стає потворою, звіриною. Інстинкт тварини ж часом виявляє щось подібне до людяності.

Ось так нещодавно у теленовинах повідомлено про випадок “надзвичайної людяності”. Пес дістав зі смітника щойно народжене немовля і в своїй пащі обережно переніс малесеньке скривавлене тільце малюка до будинку, в якому мешкали люди, щоб вони допомогли. Дивом життя було врятовано.

У світі так непереборно багато жорстокості та зла! О, якби лиш людина стала знов тим, ким повинна бути! О, якби лиш образ Божий був видимим у кожному із нас!

Давайте сіяти зерно людяності в наших дітях, показуючи їм це на власних прикладах. А щоб зерно проросло й дало рясний плід, слід проривати бур’ян, поливати добрими вчинками, доглядати свій паросток.

Ліна Костенко у своєму вірші «Між іншим» звернулась до людей з закликом:

«І в житті, як на полі мінному,

Я просила в цьому сторіччі

Хоч би той магазинний мінімум:

– Люди будьте взаємно ввічливі!-

І якби та не моя воля,

Написала б я скрізь курсивами:

– Так багато на світі горя,

Люди будьте взаємно красивими!»

Людина, будь людиною! Твори добро, шануй ближнього, дбайливо стався, співчувай, турбуйся, люби, роби світ живим, пофарбованим всіма відтінками райдуги-веселки!

Ні! – сірому і безрадісному, злому і похмурому! Не спотворюй свій образ до звірячого! Людина будь людиною, носи в собі печать Божественності!

Оксана Лихогляд

м. Вінниця