tВ ім‘я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Слава Ісусу Христу!

Улюблені у Христі брати і сестри!

Сьогоднішня неділя пов‘язана передусім з історичною та знаковою подією – Торжеством православ‘я. У чому ж воно полягає? У перемозі над іконоборством у 787 році на Сьомому Вселенському соборі в місті Нікеї та остаточним встановленням божественної Істини у 842 році імператрицею Феодорою та духовенством Константинопольського собору. Чому цей день є особливим для усіх нас?

Тому що ми усі радіємо перемозі добра над злом, правди над неправдою. Ми торжествуємо тому, що Церквою було збережено непошкоджене вчення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, яке утвердилося навіки. Церква пережила переслідування та гоніння за часів жорстоких римських імператорів Нерона, Септимія Севера, Валента, Доміціана, Марка Аврелія, Діоклетіана, але зуміла встояти, будучи міцно укріпленою силою Божою. Ворог роду людського – диявол шукав різні способи, аби тільки порушити спокій церкви. Річ у тому, що тут не йшли з мечами, як це раніше робили язичницькі імператори, а атакували отару Христову неправдивою наукою, яка йшла всупереч Божій правді.

Істина про Христа як Бога і Людину спотворювалася, тоді ж як сама церква піддавалася руйнації зсередини. Єретики Арій, Македоній, Євтихій, Несторій, Аполлінарій, як «вовки в овечих шкурах», розривали Хітон Господній – Церкву Христову. Утім, вони не змогли довести свою справу до кінця, оскільки не вистачило сил змагатися з Богом. Правда Божа посоромила єретиків – служителів сатани, оскільки, за словами Спасителя, «ворота пекла не здолають її» (Мф.16,18), тобто Його Церкву, Главою Якої Він є Сам. Навіть отці та вчителі церкви отримали перемогу над єресями силою Святого Духа.

Господь Ісус Христос закликає нас слухатися, взяти хрест свій і йти за Ним, навчатися у Нього, а не в тих, що спотворюють Божу правду. Він є наріжним каменем, який покладений в основу спасіння цього світу. І кожен, хто приходить до Христа – врятується. Тому нам потрібно йти за Спасителем дорогою спасіння, що веде до вічного життя. Стараймося благати Всемогутнього Бога, щоб Він був Милосердним до нас грішних і через Сина Свого Єдинородного привів усіх до Царства Небесного. Амінь

 Слава Ісусу Христу!

Богдан Стрикалюк