Спроба отримати з Писання детальний сценарій майбутнього не є розумною, однак існує загальний чіткий і зрозумілий опис. У даний момент ми можемо сказати, що Царство наступало в Ієшуа, але у своїй повноті воно прийде під час Його повернення. До Його повернення ми очікуємо, що відбудуться наступні події:

Біблія пророкує зібрання Ізраїлю в невір’ї. Він буде існувати як нація, але повернуться до Нього в повноті під час Його пришестя (Захарія 12:10).
Пустеля розцвіте, як троянда, й Ізраїль буде успішним і процвітати (Исайя 25, Ієзекіль 36).
Після відновлення Ізраїлю народи світу повернуться проти Ізраїлю. Ми можемо бачити, як це збувається вже сьогодні.

Майбутнє... Погляд віруючого з Ізраїлю
Північна конфедерація, керована, з усією ймовірністю, Росією, очолить вторгнення в Ізраїль тільки для того, щоб бути остаточно переможеної на горах Ізраїлю Ізраїлем та Європейською конфедерацією. Ми не висуваємо вторгнення Росії перед фінальним поєдинком як догму, але саме це, здається, відображає зміст Писання щонайкраще. (Див. Ієзекіль 38,39. Варто прочитати ці глави).Європейська конфедерація в 7-й главі Даниїла подається як звір з десятьма рогами (націями), й останньою великою Світовою Імперією у видінні, яке бачив Даниїл (Даниїл 2 – пальці на ногах із заліза та глини).
Після цієї приголомшливої війни з’явиться новий правитель, що пообіцяє світ і порядок. Він є Антихристом, про якого говориться, як про малий ріг (Даниїл 7). Павло вчив, що Антихрист з’явиться перед поверненням Месії (2 Фессалонікійцям 2). Під час його всеосяжного правління над усім світом – хоча найбільш сильним воно буде в Європі – він буде прагнути до абсолютного контролю. Він буде прагнути отримати слухняність і пошану, яких гідний тільки Бог. Це призведе до переслідування церкви та Ізраїлю, що будуть опиратися такому зазіханню на владу.
Антихрист буде мати контроль над економічною діяльністю, що є можливим на сьогоднішній день за допомогою комп’ютерної технології. Вільними будуть тільки ті, котрі виявлять йому вірність і приймуть його знак (Одкровення 13:16-17).
Ізраїль буде пручатися такому зазіханню, і сили Антихриста вторгнуться в Ізраїль. Однак, коли буде здаватися так, що він начебто здобуває перемогу, Месія повернеться на хмарах славі завдасть йому повної поразки.
Варто прочитати Матфея 24, Марка 13, Луку 17 і 21 для розуміння цього періоду часу, водночас пам’ятаючи про деякі деталі, що стосується руйнування Єрусалиму в першому столітті.

Інші події, що вказують на кінець часу, також перераховані в цих місцях Писання і в книзі Одкровення. Це:

а) війни і військові слухи;

б) більш часті землетруси;

в) разючий розвиток руйнівних військових сил;

г) шалена аморальність;

д) 144000 віруючих (в Ієшуа-А.М.) євреїв, що свідчать світові про істину(Одкровення 7);

е) могутнє поширення і свідчення євангелія в усіх народах у міру того, як церква використовує ці події, щоб указати людям на істину (Одкровення 7,14);

ж) велике число мучеників через їхнє свідчення (однак ми переконані, що святі переможуть).

Священне Писання розповідає нам про страшну катастрофу, що охопить наш світ. Багато з існуючих сьогодні народів, або ті, чиї імена знайомі нам з історії, будуть брати участь у цій останній вирішальній війні. Ці народи називаються чітко на імена. У цьому зв’язку розглянемо три з них: Єгипет, Ізраїль і Росія.

З незапам’ятних часів Єгипет був ворогом Ізраїлю, причиною його нещасть у минулому; і аж до останніх років (до підписання мирного договору з Ізраїлем, стабільність якого досить сумнівна, незважаючи на полум’яні і заспокійливі заяви лідерів обох сторін “…, що говорять: мир! мир! А миру немає). Також у майбутньому Ізраїлю слід очікувати від Єгипту чималих нещасть. Єгипетська культура давніша ізраїльської і є однією із найбільш ранніх історичних культур; однак велике багатство спотворило її шляхи з моральної точки зору і вона поклонялася ідолам.

Наш батько Авраам, батько єврейської нації, родив від Агарі – єгипетської служниці – Ізмаїла, свого первістка, який протягом усіх років “колов очі” Аврааму і був ворогом сина обетовання – Ісаака. Також сьогодні ми бачимо арабів – синів Ізмаїла – ворогами Ізраїлю і серцем і душею. Ця ворожнеча не пройде. Вона виявить своє існування у підтримці держав третього світу, Росії і Китаю; а останнім часом також Америки і країн європейського ринку. Ця ворожнеча посилиться до початку останньої війни, про яку ми говорили раніше.

В Ізмаїла було дванадцять синів, від яких походять сьогоднішні арабські народи. Але серед таких арабських країн, як Ліван, Сирія, Ємен, Ірак, Йорданія, Саудівська Аравія, Єгипет, Судан, Лівія, Туніс, Алжир і Марокко Єгиптові належить вирішальна роль. (Після підписання мирного договору з Ізраїлем вплив Єгипту на арабський світ зменшився, він перестав бути таким шанованим, але зараз, після вбивства Садата, він знову зайняв престижне становище, оскільки президент Мубарак робив усе, щоб Єгипет злився з усім арабським світом. Отже, знову повторюється можливість виконання пророцтва найбільш реальним чином). Разом з тим пророк Ісайя дивиться в майбутнє, на той період, коли припиниться традиційна ворожнеча між Ізраїлем та арабськими країнами. У цей період між Ізраїлем і Єгиптом буде панувати мир і взаєморозуміння, і вони об’єднаються у злагоді і гармонії.

«У той день з Єгипту в Ассирію буде велика дорога, і буде приходити Ассур у Єгипет, і Єгиптяни в Ассирію; і Єгиптяни разом з Ассиріянами будуть служити Господові. У той день Ізраїль буде третім з Єгиптом і Ассирією; благословення буде посередині землі, що благословить Господь Саваоф говорячи: благословенний народ Мій – Єгиптяни, і справа рук Моїх – Ассиріяни, і спадщина Моя – Ізраїль» (Ісайя 19:23-25).

Росія і колишній Радянський Союз, у наші дні є великим ворогом та другою фігурою, що виділяється у майбутній драмі Ізраїлю. Вона буде виконувати роль жезла гніву Божого над Ізраїлем і, в кінцевому підсумку, буде покарана за це. Ця нація така велика і могутня, з погляду військової могутності, що для союзників Ізраїлю було б важливо знати наміри Радянської Росії.

Нам не варто дозволяти солодким ілюзіям і мріям витіснити щире розуміння Божого плану. Дійсно, ізраїльський народ тепер знаходиться у своїй країні і молиться всім своїм серцем про мир – “довговічний і справедливий” у своєму регіоні; але не в безпощадному світі, звідки поки що очікуються нещастя для Ізраїлю в політичному і військовому плані доти, поки повернуться сини Ізраїлеві і звернуться за допомогою до Ієшуа Месії.

Одного погожого дня Росія раптом постане хмарою і нависне, як катастрофа над спокійним і впевненим Ізраїлем. Це буде страшним, раптовим наступом, наприкінці якого Сам Господь утрутиться на благо Ізраїлю. Отже, Росію спіткає покарання, оскільки ця країна повстала проти Бога, узаконивши атеїзм, що заперечує Бога, на рівні державної релігії. Росія стоїть на чолі противників Священного Писання до такої міри, що ці книги перевозилися контрабандою на територію Росії. Але найбільший осуд сподобить Росію за Ізраїль, за її негативну і безкомпромісну позицію щодо Ізраїлю, за її ворожість до сіонізму. Господь зрозуміло сказав у своєму обітовані: “Я благословлю благословляючих тебе і злословячих тебе прокляну” (Буття 12:3).

Ієзекіль оповідає у своїй книзі, у 38-39 главах, про останню війну, названу “Війна Гога і Магога”: “Так говорить Господь Бог. от Я – на тебе, Гог, Князь Роша, Мешеха і Фувала!”

Більшість дослідників Біблії сьогодні погоджуються з тим, яким давнім племенам належали ці імена, і в яких місцях вони були розселені. На думку багатьох, “Роша” символізує Росію, “Мешех” – ім’я племені, що оселилося в районі сьогоднішньої Москви, а “Фувал” – племені в Сибіру, що біля нинішнього міста Тобольська. Російські правителі (Гог – князь Роша, Мешеха і Фувала) будуть замишляти зло проти Ізраїлю, як сказано: раптовий напад. Уже зараз ми бачимо “напис на стіні”, дивлячись, як Росія намагається домогтися свого впливу на Близькому Сході, за допомогою масових поставок зброї країнам, що знаходяться в конфронтації з Ізраїлем, і політичної підтримки антиізраїльського терору. У першу чергу Росія хоче контролювати Близькосхідний регіон, багатий нафтою, і виявляє цікавість до Мертвого моря з його багатими корисними мінералами.

Біблія не називає точний час, коли відбудеться ця страшна війна: вона тільки натякає на це. Але, згідно з Ієзекілем 38:16, це відбудеться в “останні дні”. Щодо остаточного чудесного призначення Ізраїлю Біблія говорить зрозуміло: “Месія буде в останні дні, гора будинку Господня буде поставлена на вершині гір, і підніметься над пагорбами, і потечуть до неї всі народи. І підуть багато народів, і скажуть: прийдіть, і зійдемо на гору Господню, у будинок Бога Іаковлева, навчить Він нас Своїм шляхам; і будемо ходити стежками Його. Тому що від Сіону вийде закон, і Слово Господне з Єрусалима. І буде Він судити народи, і викриє багато племен; і перекують мечі свої на рала, і списи свої – на серпи; не підніме народ на народ меча, і не будуть більше вчитися воювати. Будинок Іакова! Прийдіть, і будемо ходити у світлі Господньому” (Ісайя 2:3-5).

«І відбудеться паросток від кореня Ієссеєва, і паросток відбудеться від кореня його; і почиє на Ньому Дух Господень, дух премудрості і розуму, дух поради і міцності, дух ведення і благочестя. І страхом Господнім виповниться, і буде судити не за поглядом очей своїх, і не за слухом вух Своїх вирішувати справи. Він буде судити бідних по правді, і справи страждальців землі вирішувати по істині; і жезлом вуст Своїх вразить землю, і духом вуст Своїх уб’є нечестивого. І буде препоясанием чресл Його правда, і препоясанням чересел Його – істина» (Ісайя 11:1-5).

Д-р Анатолій Мучник