Про магічні ритуали кельтських друїдів ми знаємо тільки з опосередкованих джерел, оскільки самі ці народи не вели писемності в тому вигляді, в якому ми могли б їх розуміти. Кельти не записували  свою історію, всі таємниці традиції друїдів передавали знання виключно усним шляхом.

Свої знання друїд-неофіт набував в друїдичних храмах, останки яких часто знаходять археологи. Вважається, що навчання тривало близько двадцяти років, після чого учень отримував ініціацію і ставав повноправним друїдом. У своїй основі друїдизм схожий з шаманізмом, оскільки кельтський жрець знаходився в незримого зв’язку з природними силами і світом духів.

Ініціація у  друїда дуже нагадує шаманську  посвяту  і проходить наступним чином: кандидат йшов в печеру і проводив в ній ніч, занурюючись в екстатичний стан, повністю змінював світогляд неофіта і відкривав нові метафізичні горизонти, нам абсолютно незрозумілі. Цей ритуал називався «відродження у світлі дня» і вважається однією з найдавніших кельтських друїдичних практик.

Магічні практики друїдів полягали у використанні природних сил, перш за все рослинних. Вони жили в лісових хащах, спілкуючись з лісовими духами і вивчаючи різні рослини. Легенди розповідають про магів-друїдів, оживлявших лісові дерева і перетворювали їх у воїнів, які з легкістю знищували ворожі армії. Подібного роду легенд і міфів в історії чимало.

У ритуальні дні (літній і зимовий рівнодення і ін.) Друїди запалювали на вершинах пагорбів вогні за допомогою сонячних лінз, методом тертя або взагалі вогнем від блискавки. Такі дні називалися святами Вогню.

Друїди також використовували екстатичні практики для входження в транс, подібно шаманів. В таких станах, за легендами, друїд міг взяти в руку будь-який предмет і розповісти про нього будь-яку інформацію, його минуле і майбутнє. На кладовищах ці кельтські жерці використовували спеціальну дихальну техніку, звану «диханням смерті» для того, щоб побачити життя будь-якого небіжчика, похованого на цьому місці.

Особливої уваги заслуговує ритуал жертвоприношення людей: друїд  встромляє жертві ніж або іншу зброю в спину і по його конвульсіях, за переказами, жерці дізнавалися від богів майбутнє для всіх нащадків. Таким же способом друїди отримували милість від різних богів свого пантеону.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Інтерв'ю

Інтерв’ю з Мехметом Ференджі головою Стамбульського фонду культури і науки на тему : Хто такий Саїд Нурсі і що таке «Рісале- і Нур» ?

Шановні читачі порталу «Філософія і Релігієзнавство», пропоную вам прочитати інтерв’ю з головою Стамбульського фонду культури ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.