Релігія «Хрістадельфіан» заснована в 19 столітті, в США і Великобританії. Її назва з давньогрецької перекладається як «браття у Христі». Засновник релігійного ранньохристиянського течії – Джон Томас. На даний час послідовники поширені по всьому світу (приблизно 50 тис. чоловік), але єдиного центру не мають. Віруючі становлять громади, які називаються «екклесіями».

Хрістадельфіани дотримуються наступних правил:

  • Біблія – ​​це фундамент і основа, справжнє Боже Слово.
  • Ісус воскрес Богом на третю добу після його розп’яття, подарувавши йому безсмертя.
  • Безсмертя душі не існує, однак послідовники вірять у воскресіння і вічне життя після неї.
  • Христос одного разу повинен зійти на Землю. Здійсниться Страшний Суд, і навколо встановиться Царство Боже.
  • Пекла як такого не існує. Хрістадельфіани називають «пеклом» могилу. Грішних людей після фізичної смерті чекає тільки нескінченний осуд.
  • Хрещення обов’язкове.
  • Сатана мається на увазі як гріх і непослух, але не є якоюсь істотою.

Крім Біблії, Хрістадельфіани мають в своїй бібліотеці різну релігійну літературу – загальне число перевищує 1000. При цьому всі віруючі вважають обов’язком читати по 1-2 і більше глав з Біблії в день.

Жінки в даній релігії мають право навчати тільки жінок, дітей, нехрещених. Їм дозволяється бути присутнім і брати участь в зборах, але навчати на них самим, особливо в присутності чоловіків, не дозволяється.

Віруючі збираються щонеділі в пам’ять про смерть і воскресіння Христа. Зустрічі проводяться або в будинках, або в спеціально підготовлених для цього залах. На відміну від більшості релігій, секта Хрістадельфіан не має ієрархії в своїй системі, немає центру, який би підпорядковував собі екклесії  по всьому світу. Тому збори проходять просто, в колі тих, хто може прийти, Хрістадельфіани називають один одного братами і сестрами.

Іван Гудзенко