Етнограф, містик, прозаїк, есеїст, поет Карлос Кастанеда (справжнє ім’я Карлос Сесар Сальвадор Аран Кастанеда) став одним з найяскравіших мислителів езотеричного, містичного і окультного напряму філософії ХХ століття. Все життя він досліджував таємниці індіанської магії. На основі отриманих знань їм було написано 12 книг, які  стали бестселлерами в області езотеричних знань.

Біографічна довідка

У зв’язку з відсутністю достовірних фактів, точне місце і дата народження Карлоса Кастанеди залишаються загадкою для дослідників. Кастанеда цілеспрямовано знищив документи, фотографії та особисті речі, щоб зберегти в таємниці деталі свого життя.  Журналісти часопису «Time» використовували дані міграційної служби для уточнення основних подій життя Карлоса Кастанеди. Він народився в 1925 році в місті  Кахамарка (Перу). Сім’я переїжджає з Кахамарки в Ліму в 1948 р . У столиці Перу Кастанеда закінчив коледж і пройшов навчання в Національній школі образотворчих мистецтв. Кастанеда іммігрує з Перу в 1951 році.  Він зупиняється в м.Сан-Франциско.

У США закінчує Каліфорнійський університет і приступає до наукової роботи. Карлос Кастанеда був одружений на Маргариті Раньян, але шлюб тривав близько півроку. Дітей  у сімейної пари не було.

Наукова діяльність

У 1961 році Карлос Кастанеда закінчує навчання і отримує спеціальність антрополога. Він записується на безперервний курс навчання  аж до 1971 року. У цей час він пише магістерську роботу. Для збору необхідних матеріалів Кастанеда відправляється в штат Арізона для проведення польового дослідження. Там він знайомиться з шаманом з індіанського племені яки. Потім він відправляється в  регіон Сонора (Мексика) і протягом п’яти років навчається у дона Хуана.

В результаті польового дослідження він пише і видає книгу «Вчення дона Хуана» (1968 р). Випустивши першу книгу, мислитель повертається в Сонору, щоб продовжити навчання і зібрати нову інформацію. За 2 роки він пише і видає ще дві роботи: «Окрема реальність» і Подорож в Ікстлан ». За останню роботу Кастанеді  присвоюється ступінь доктора  філософських наук.

У 1973 – 74 роках Карлос Кастанеда практично припиняє  публічну і наукову діяльність і знищує всі доступні джерела інформації про свого  життя. В цей час він розробляє основи вчення «Шлях воїна». Карлос Кастанеда помер 27 квітня 1998 році  від онкологічного захворювання.

Іван Гудзенко