Іванівці – послідовники вчення Порфирія Корнійовича Іванова і його системи оздоровлення організму.

Ще до Другої Світової війни в 1933 році в селі Оріхівка практикував свій метод Порфирій Іванов. Він вважав, що всі хвороби людини це наслідки відриву його від природи. Іванов говорив, що всі зручності сучасного життя лише наближають нас до смерті. Саме тому чоловік відмовився від простого одягу, взуття, став практикувати холодне обливання, загартовування, голодування. Відомо, що Порфирій ходив по селу круглий рік в одних шортах.

Так Іванов організував 50-річний експеримент. Завдяки своїй методиці чоловік без проблем переносив холоди і морози, не користуючись при цьому теплим одягом. «Учитель» – так його називали послідовники, яким він обіцяв міцне і вічне здоров’я. Порфирій Корнійович навіть написав свою власну книгу «Дитинка», в якій розповів про головні особливості навчання. Тут же він привів 12 заповідей, виконання яких гарантує міцне здоров’я.

Першим і найважливішим правилом стало купання два рази в день. Потім слід було йти голими ногами по землі. «Учитель», говорив, що потрібно один раз в тиждень влаштовувати голодний пост на 36 годин. За його методом одягу потрібно носити якомога менше. Так само були такі поради: не курити, не пити, не боятися і не думати про смерть. Була заповідь про те, що потрібно завжди вітатися з людьми.

Незабаром методика Іванова стала дуже відома в СРСР. Були відомі випадки, коли люди, нарешті, знаходили те, чого чекали – міцне здоров’я і позбавлення від хвороби.

За даними 2006 року загальна чисельність послідовників становила понад 10000 чоловік в Росії. Вчення набуло поширення і за кордоном. Сам Порфирій Іванов помер у віці 85 років. Послідовники вважають, що насправді їх «Учитель» до сих пір живий.

Іван Гудзенко