1QIsa_bЯк правило багато філософів вважають, що ніколи не існувало єврейської філософії, адже єврейська традиція залежила від інтерпретації релігійних текстів. Але це не так. Адже у період середньовіччя єврейська філософія зазнала найбільшого розквіту. Саме у середньовічну епоху у єврейський філософії виникає такий філософсько-містичний напрямок як Кабала або кабалістика. Кабала – це філософсько-містичнимй єврейський напрямок середньовіччя. Середньовічнні кабалісти заснували і написали величезну кількість книг. Серед них такі відомі книги як Зогар, Багир, Йєцера, Окрім книг кабалістики вплинули на формування таких релігійних та політичних рухів як сіонізм та хасидизм.

Саме єврейські містики-філософи заснували вчення про Голема. Який став досить популярним у сучасних американських фантастично-містичних телесеріалах. Голем – це людина із глини, яку створили єврейські кабалісти для свого захисти від своїх ворогів. Багато науковців вважають, що саме Голем був своєрідним атрибутом захисту єврейського народу, який був розпорошений по всій земній кулі.

Велику роль середньовічні єврейські філософи приділяли інтерпретації священих текстів. Зорема інтерпретація релігійних текстів призвела до виникнення такої нової середньовічної релігії як караїмство.

Можливо, саме завдяки середньовічній єврейський філософії іудейський народ зумів зберегти свою культурну та релігійну ідентичність.

 

Портал ФІР