Тоффлер є видатним американським письменником, футурологом, соціологом.

Народився майбутній науковець на початку осені у 1928 році  в місті Нью-Йорк. Батько Сем Тоффлер одружився з Розою Ельбаум. У них народився син Елвін.  Усе його дитинство минуло в місті Бруклін. Після закінчення школи поступив на навчання до університету, в якому налагоджує дружні зв’язки  з молодою студенткою, майбутньому дружиною.

Знайомство з Хайді назавжди змінило життя  Елвіна. Закінчивши університет, разом зі своїми батька переїздить на Середній Захід. Перебуваючи серед робочого класу, Тоффлер  виношує у собі ідеї суспільства, яке хвилеподібно розвивається, пізніше стане відомим через них. Тоффлер  вважає, що  сама цивілізація переживає три хвилі розвитку.

Елвін Тоффлер – біографія, філософія, книги

Перша хвиля виникла внаслідок сільськогосподарської революції, друга – промислової (середина ХХ століття), тоді ж як власний термін «третьої хвилі» науковець пов’язує з періодом, в який розвивається постіндустріальне суспільство 50 – х років. Тоффлер став одним із тих, хто дав поштовх іншим письменникам, оскільки в наукових працях здійснював опис інформаційної, космічної, електронної ери, ввів  поняття «глобальне село».  Це стало надбанням науково-популярної і фантастичної літератури. Футоролог Тоффлер в точності здійснив передбачення деяких подій та явищ, які охоплюють сучасну цивілізацію.

У 1950 році відбулося одруження Тоффлера з Хайді. Після переїзду до Вашингтону, влаштовується на роботу кореспондента при Білому домі (1957).  У 1959 році – займається журналістикою, веде колонку для журналу Fortune. Залишивши цю роботу, пробує себе в якості фрілансера. У 1964 році в журналі «Плейбой» на сторінці розміщують  інтерв’ю Тоффлера з Набоковим та Айном Рендом. Через шість років світ побачив книгу Тоффлера «Футурошок». У 1980 – з’являється унікальна книга під назвою  «Третя хвиля». Через десять років при посиленій роботі виходить спільна праця Елвіна та Хайді Тоффлер «Метаморфози влади». Слід зауважити, що дружина науковця ніколи не залишала його в роботі, а завжди допомагала у науковій діяльності. Разом вони написали тринадцять книг науково-популярного характеру за які відповідно отримав престижні мінародні літературні нагороди, зокрема премію МакКінсі.

З 2000 по 2005 роки удостоюється нагород: в космічній сфері NASA, інша – в Американському Товаристві журналістів та авторів. Елвін переживає близьку смерть вісімдесят восьмирічної дружини  Хейді (померла уві сні ), перебуваючи  на її похованні у місті Лос-Анджелес. Тоффлер запам’ятався для світу як футуролог століття, проте не набув такої популярності в Росії ніж в себе на батьківщині. Саму ж концепцію Тоффлера про хвилеподібний соціальний розвиток було перейнято Заходом. Тоффлером насправді були зроблені кроки по достовірному передбаченню. І він не помилився щодо вектору руху сучасного соціуму, футурологічний прогноз дійсно відбувся.

Елвін Тоффлер залишив після себе колосальну літературну  спадщину, що користується попитом сьогодні.

Американський футуролог помер наприкінці літа 2016 року в Бейр Ейрі, Лос Анджелесі, штаті Каліфорнія.

Пегас