Джозеф Сміт – молодший   народився 25 грудня  1805 року  в  невеличкому  поселені Шарон, що знаходилося  у штаті Вермонт. Батьки Джозефа  Сміта – Джозеф  Сміт – старший  та Люсі Сміт були одружені у 1796 році  у  місті  Тенбрідж, штату Вермонт. у їхній родині нараховувалося  одинадцять дітей, Джозеф  був п’ятою  дитиною у сім’ї. Його було названо  в честь батька.

Семирічний Джозеф як і всі інші діти  у його родині пережили епідемію  тифу  в  Уест – Лебаноне, у штаті Нью – Гемпшир. Всі перехворіли  крім Джозефа,  у якого почала розвиватися інфекція на лівій нозі.  Довелося робити операцію на ногу.

Натан Сміт – доктор  медичного  коледжу міста Дармунт , який знаходився у м. Гановер, що неподалік  від  міста родини Сміт – погодився  зробити  цю операцію. Він розрізав  м’яку тканину і видалив  частину кістки. Джозеф, відмовившись від анестезії мужньо переніс операцію. Йому довелося ходити на милицях, а  легка  кульгавість  залишилася на все життя.

Джозеф Сміт

У 1816 році батько Джозефа переїжджає  зі своєю родиною із  Норвіча, штату Вермонт до  Пальміри, що знаходилася  у  штаті  Нью – Йорк. Родина важко працювала, щоб утримати  свою сім’ю. Хоч  батьки Джозефа Сміта  були віруючими християнами,  але на зібрання  церкви  вони не ходили.

У 1820 році мати Джозефа, двоє братів  та сестра  приєднуються до пресвітеріанської  церкви,  інші ж члени родини відмовились.  У 14  років  Джозефу Сміту  під час молитви  з’явилася деяка зла сила, потім вона залишила його. У повітрі  він побачив  дві особи: одна  особа вказувала на іншу: «Це є Син Мій Улюблений, слухай Його»,  а інша  особа  застерігала  його,  щоб він не  приєднувався  ні  до однієї із цих церков,  які існують,  бо  «вони  неправильні і  усі їхні  вчення огидні  в Його очах. Вони  проповідують  людські заповіді, як вчення, що має Божественний  вигляд, але  відрікаються  його сили ».

Сміту було оповіщено Христом , що колись  йому  в майбутньому стане відома вся  повнота  Євангелія. Спочатку йому ніхто не з’являвся, пройшло майже три роки, доки  1823 року  у  вересні  під час вечірньої молитви  Джозефу  не з’явився  небесний посланець на ім’я Мороній.

Він  називав  себе ангелом Божим,  який  був посланий, щоб принести радісну звістку  про те, що завіт, який  Бог встановив з Ізраїлем  ось – ось повинен  виконатися,  невдовзі почнеться підготовча робота  до другого пришестя  Месії; що наближається година,  коли Євангеліє  буде проповідуватись  в силі  усім племенам землі, щоб народ  був підготовлений  до тисячолітнього царювання.

У 1825  році Сміт відправляється  в м. Хармоні, що знаходилося  у штаті Пенсільванія. Тут  він працював  у містера Стоула.  Знімав житло  у Ісааака  та Елізабет Хейл. Він познайомився  з їхньою дочкою  шкільною  вчителькою  – Еммою Хол. 18 січня  1827 року  Емма дала  свою згоду на одруження з Джозефом Смітом у м. Саут – Бейнбрідж,  в штаті Нью –Йорк.

22 вересня цього ж року  Сміт займається перекладом стародавнього писання  на золотих листах. У 1828 році до Сміта приїжджає  Мартін Харіс із Пальміри, щоб допомогти  з перекладом.  У квітні 1829 року Джозеф Сміт призначає своїм секретарем  місцевого шкільного вчителя  Олівера Каудері. 15 квітня  1829 року  на березі річки Саскуехана  їм з’явився небесний посланець , який назвав себе Іваном Хрестителем,  даруючи  для них  священство Аарона, і звелів  хреститись обом.

Пізніше Сміта та Каудері відвідали святі апостоли  Петро, Яків  та Іван, які  дарували їм  священство Мелхисадека,  посвячуючи  їх в апостоли. Таким  чином вони отримали владу здійснювати таїнства  для організації  усієї церкви та спасіння.  6 квітня 1830 року  після  появи  «Книги Мормона» Сміт  утворює із групи  чисельністю  6 чоловік  – «Церкву Ісуса Христа  святих останніх днів». Церква швидко зростала, але  життя  Сміта обірвалося  28 червня 1844 року.

Стрикалюк  Богдан, магістр релігієзнавства