Дедукцією або дедуктивним умовиводом називається основна форма логічного роздуму, котра ґрунтується на ідеї того, що є справедливим для цілого класу речей, то є справедливе для членів даного класу. Інакше кажучи, дедукція  виступає варіантом мислення, де людиною робляться визначені логічні висновки, базуючись на знанні щодо класу речей, переносяться визначені риси на конкретну річ.

Тобто дедукція є варіантом логічного роздуму, шо направлений від загального до конкретного. Поняття дедукції насправді просте особливо для тих хто розуміє як працює дедуктивний метод.

Нам мало чого відомо про роботу дедуктивного методу. Якжеш діє сам метод? Знаючи, якою властивістю володіють представники визначеного класу, при розгляді якогось представника справедливим стане припущення володіння властивістю. Наприклад, якщо знаємо, що усі люди є смертними, а гіпотетично людина, то значить вона також смертна.

На відміну від дедуктивного методу, індуктивним вважається такий метод структури логічного умовиводу, котрий базується на принципі: від конкретного до загального. Наприклад бачимо як гіпотетично помирає дехто, являючись людиною, то припускається думка, що усі є смертними. Вказані два міркування або ж методи є протилежними між собою, але не виключні і їх використовують при оцінці висновків. Так дедуктивним міркуванням припускається наявність загального твердження, а від нього відбувається побудова висновку про конкретний випадок.

Якщо ж подивитися з іншого боку, індуктивним міркуванням береться за базис серія конкретних випадків, завдяки яким починає формуватися загальна теорія. Відмінні і самі підходи, але також прийняти до уваги те, що два міркування можуть бути й хибними, і це тільки в тому випадку, якщо  невірною є передумова самої ж аргументації. Оптимальний варіант – це комбінування методів, які використовуються у побудові того чи іншого логічного висновку. Так до прикладу, літературним персонажем Артура Конан Дойля Шерлоком Хомсом не використовувався лише один метод, а модель іншого.

Таким чином два  методи є невід’ємними і важливими в науковому пізнанні, адже без цього ніяк.

Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Релігія

Антропософія

Антропософія  — релігійно-філософська система заснована на основі , що людський інтелект має здатність контактувати з ...

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.