Геба протегувала вічній молодості і юності. Зараз часто вживається термін «ювенальний» – все, що пов’язано з дитинством і юнацтвом. Також часто асоціюється з розквітом держави і влади. Геба – молодість, початок життєвого шляху. Богиня – дочка Зевса і Гери. Біля підніжжя священної гори подавала нектар богів. А чоловіком богині став один з фізично сильних богів – Геракл. Віддана йому в дружини Зевсом в якості винагороди за подвиги. Після заміжжя народила двох синів Алексіара і Анікет. Вони любили надавати допомогу молодим і спорту. Про їх одруження писав комік Епіхарм «Весілля Геби».

Наступником Геби в виночерпії став Ганімед з Трої. Геба часто допомагала богам: готувала купіль для Ганімеда.

Богиня володіла даром повертати силу і молодість. А героям вона могла подарувати безсмертя за подвиги.

Шанували Гебу не тільки греки, але й римляни. На батьківщині римлян вона називалася Ювента.

На честь богині було побудовано кілька храмів. Незважаючи на красу богині, її зображували рідко. Образ Геби можна побачити на античних вазах. В основному – це струнка дівчина з глечиком в руках. Гарний  і її одяг: сукня без рукавів, а в волоссі вінок з троянд. Найвідомішим вважається статуя Геби Антоніо Канови. Скульптор зобразив її  де вона робить перші земні кроки. В одній руці у неї глечик, в іншій – кубок. Статуя виготовлена ​​з мармуру і срібла. Всього було чотири статуї. Всі вони були виготовлені на замовлення заможних людей. А ось сюжет весілля Геби і Геракла – популярний. Його зображували на фресках, барельєфах, статуях, вазах.

Поклонялися Гебі багато: декому  вона дарувала свободу, декому прощення. Поблажливим деревом вважався кипарис. Звільнені і прощені Гебою вішали свої кайдани в священному лісі у  Фліунті.

Іван Гудзенко