Якщо  ми говоримо про античну культуру, то повинні зрозуміти якою вона є насправді. А для цього необхідно з’ясувати як інтерпретується даний термін  в сучасній науковій дисципліні.

У першому тисячолітті до нашої ери  на історичну арену виходить  нова культура, що змусила потиснути цивілізації  Стародавнього Сходу. Мова йде про античну цивілізації, яка заявила про себе вголос.  Що ж стали розуміти під словом «античність»?  Перш за все культурно-історичний процес розвитку Стародавніх Греції та Риму, та інших держав, що були включені сюди в результаті греко-македонського і римського завоювання.  Хронологічні межі  античності визначені періодом розквіту міст-полісів в Греції (І-ІІ тис. до н.е. ) та падіння могутньої Західної Римської імперії (Vст. н. е.).

Етимологія слова античність в латинському перекладі antiquitas  означає – стародавність, старовина.  У епоху Відродження почали використовувати прикметник  antiquus – античний. Поняття «античність»  почало використовуватися ще на початку ХVІІ століття  для спеціального позначення греко-римської стародавності, культурного спадку  Стародавньої Греції та Риму, що зробили великий вплив на європейську культуру та увесь сучасний світ.

Дослідник історії  культури Якоб Буркхардт називає Грецію та Рим двома вічними супутниками, які супроводжують людство на всьому їхньому шляху. Особливості європейського шляху розвитку не досяжні, вони досяжні тоді, коли ми звертаємось до витоків європейської цивілізації, корінь якої в античній культурі.

Антична культура вивчається за допомогою історико-культурного підходу, ознайомлюючи з тими досягненнями античності на протязі усієї історії. Крім того антична культура має свою періодизацію. Це незамінний інструмент систематизованих знань, які покладені  в основі культурологічних обумовлень. Тому історія античної культури має розглядатися через два географічні полюси – Грецію (Елладу) та Рим. Антична культура Стародавньої Греції була досліджена Генріхом Шліманом та Артуром Евансом.Науковці намагалася   з’ясувати розвиток культур: мінойської, кікладської, елладської, троянської, зрозуміти, що зумовило їхній розвиток і привело до занепаду.  Грецьку античність необхідно розділити на наступні періоди: гомерівський, архаїчний, класичний, елліністичний. Культура Стародавнього Риму також має свою періодизацію: царський (7-6 ст. до н. е.), республіканський (5-1 ст. до н.е.),  імперський (1-5 ст. н.е.).

    Пегас

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.