Якщо міркувати про людські стопи можна зрозуміти, що саме від їхнього стану залежить здоров’я всього організму. Саме стопи отримують весь негативний вплив від носіння незручного та вузького взуття, безперервна ходьба протягом дня. У результаті щовечора стопи починають хворіти. Йога є найкращим і дієвим способом зняття напруги, втоми та болю. Піклуючись про стопи, людина може не хвилюватися за здоров’я ніг, спини та хребта. Йога покращує рухливість суглобів та тренує їх по-особливому.

Існує 7 вправ, що використовуються для підтримки здоров’я стоп:

  1. Поза гори інакше називається Тадасаною. Поза гори дозволяє покращити зв’язок із «землею». Крім стоп, поза підвищує усвідомленість та покращує рівновагу. Потрібно прийняти положення гори і підняти ноги так, щоб стати на шкарпетки. У такій позі можна відчути свою рівновагу. Далі п’яти потрібно опустити та розправити пальці на ногах і притиснутися до підлоги. Далі потрібно стати на п’яти і відчути, як задіяні стопи.
  2. Поза з’єднаного кута називається Баддхою Конасаною. Техніка дозволяє витягнути м’язи стегон та сприятливо впливає на розумову діяльність. При виконанні вправи можна виконувати масажні рухи стоп. Масажувати стопи потрібно у вертикальному та горизонтальному напрямку. Регулювання сили натискання покращує кровотік у стопах та знімає біль.
  3. Баддха Конасана з тенісним м’ячиком виконується лежачи на спині. Техніка розслаблює спину, сприятливо впливає на суглоби стегон та тазу. Тенісний м’яч потрібно тримати між стопами та виконувати ним масажні рухи. М’ячик дозволяє покращити рухливість стоп. По закінченню можна прийняти позу гори та катати м’яч стопами вперед та назад.
  4. Поза собаки з відриванням п’ят називається Адхо Мукхка Шванасана. При підйомі п’ят від килима в м’язах стоп покращується відтік крові, і підвищується еластичність суглобів. Потрібно стати в положення «собаки мордою вниз» і по черзі відривати п’яти від килима. Збоку має бути схоже на позу «що йде собаки». Техніка йоги запобігає різноманітним хворобам стоп і знімає втому після трудового дня.
  5. Поза, лежачи з піднятими ногами, надає розслаблюючу дію та покращує кровообіг у ногах та стегнах. Крім того, техніка знімає набряк і втому стоп. Розгинання та згинання пальців на ногах активізує м’язи на стопах та надає зміцнюючи дію. Потрібно підняти ноги та лягти ближче до стіни. Кут повинен дорівнювати 90 градусам. Після цього можна приступати до розгинання і згинання пальців на ногах. При виконанні слід стежити за диханням.
  6. Нахил, у положенні сидячи, із задіянням пальців на ногах мовою йогів називається Пашчимоттанасаною. Техніка сприятливо впливає на м’язи плечей та спини. Захоплення стоп руками дозволяє покращити кровообіг і знижує всі болючі відчуття.
  7. Положення «алмазу з витяганням стопи» інакше називається Ваджрасаною. Ця поза найчастіше застосовується для медитації. Якщо до техніки додати розтягування стоп, можна отримати чудову розслаблюючу вправу. Потрібно сісти на п’яти та підігнути пальці на ногах під себе. При правильному виконанні з’явиться відчуття витягу стоп. Інтенсивність та напруга можна посилити, поклавши долоні у стегон.

Усі суглоби, судини та органи взаємопов’язані. При виконанні асан для здоров’я стоп покращується стан м’язів ніг, преса та стегон.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.