Отже, ви вирішили спочатку нового життя спробувати займатися йогою.

Ідея похвальна, але щоб вона не залишилася там, у свідомості, треба приступати до справи негайно! Проблема в тому, що більшість початківців не розуміє, з чого потрібно починати і чому  так багато асан, умовностей, особливо в розмовах досвідчених йогів.

 З чого почати?

Перш ніж приступити до гімнастики, треба знайти поверхню, що не ковзає, досить м’яку, інакше ви сильно ризикуєте. Більшість йогів купує для цього спеціальні килимки. Друге — визначтеся з часом виконання, щоб ви могли не поспішати, не відчувати себе негативно, щоб наскільки можна спочатку залишалися на самоті, і щоб вам ніхто не заважав.

Згадайте про техніку безпеки.

Не думайте, що тіло треба розтягувати по максимуму і мало не до болю, не намагайтеся досягти результату миттєво, в йозі такого не буває. Приготуйтеся отримувати задоволення від процесу занять, тоді він піде швидше.

Комплекс асан.

Для початку спробуйте виконувати найпростіші з асан.

1.Тадасана. Вертикальна та нескладна поза, що привчає твердо стояти на ногах. Головна умова — розподілити вагу тіла по всій поверхні ніг, не на п’яти. Виконується вона так: спочатку ви стаєте вертикально, щоб стопи торкалися один одного, потім розподіляємо вагу тіла правильно. Після цього потрібно підтягнути коліна, не згинаючи ніг, тільки м’язами, щоб стегна скоротилися.

Розправляємо плечі, груди, втягуємо живіт, витягуємо хребет і тримаємо підборіддя рівно. Важливо залишатися нерухомим, поки ви не зробили 6 вдихів та видихів, обов’язково спокійно та глибоко.

2.Врікшасана. Приймаємо першу позу. Тепер праву ногу піднімаємо нагору і ставимо на другу ногу, в районі стегна – пальці дивляться вниз, стопа повністю стосується шкіри іншої частини тіла. Далі піднімаємо руки нагору, в ідеалі з’єднуємо їх над головою. Виконуємо вдихи – стільки ж, скільки й минулого разу. Змінюємо ноги.

3.Тріконасан. Ця асана в комплексі одна з найскладніших для першого виконання – до неї звикаєш, але не миттєво. Стаємо в першу позу, після глибокого вдиху одним стрибком розставляємо ноги досить широко, руки піднімаємо і розводимо, тримаючи рівно. Права стопа повертається на 90 градусів, ліва залишається на місці.

Тепер нахиляємось у праву сторону, на видиху намагаємось укласти долоню біля стопи.

Дихаємо 6 разів по можливості, повертаємось до вертикального положення, і повторюємо, але вже з іншою ногою.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.