Пуштуни або афганці  проживають на території Пакистану та Афганістану, є представниками іранського етносу. Народ живе за законами честі (кодексу Пуштунвалі) і зберігає родоплемінні стосунки.

Історичний нарис

Сучасні пуштуни з’явилися внаслідок етногенезу тюркських племен та афганських конярів (камбоджів). Народ оселився поміж Сулейманових гір і кілька століть промишляв розбоєм. У 14 столітті вони починають переселятися на рівнинні території, займаючи землі у долинах великих річок. На нових землях контролю караванних шляхів народ створює величезні Афганські ханства.

Релігія

Представники народності є послідовниками ісламу суннітського напрямку. Пуштуни є засновниками релігійного руху радикального спрямування Талібан. Пуштини найбільше слідують кодексу Пуштунвалі, його положення часто різняться із заповідями Корану.

Традиції

Головні традиції народу пов’язані з обрядом шлюбу. Пуштуни є найчисленнішим народом у світі, який живе за родоплемінними законами. Тому наречених прийнято підбирати із близьких родин. До весілля молоді люди не мають права бачити одне одного. Підготовкою займаються близькі родичі. Для дівчини збирають посаг, який складається з численних обрізків тканини. Це знадобиться їй у сімейному житті для пошиття одягу.

Звичаї

Багато звичаїв Пуштунів мають єврейське походження. Так, у сільській місцевості люди не знімаючи носять амулети та відрощують пейси. Всім представникам чоловічої статі обов’язково роблять на 8-й день обрізання.

Іван Гудзенко

Поделитесь эмоциями

Супер статья
0
Я доволен
0
Любовь
0
Так себе
0
Глупо
0

Интересно почитать:

Написать комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.