Крім того, у давньогрецькій традиції бог Зевс зображувався одруженим зі своєю сестрою богинею Герою. Однак, Гера була не єдиною жінкою Зевса, у нього було чимало романів з багатьма жінками і богинями, в тому числі Афродітою.
Багато коханок Зевса стали матерями його дітей: Міноса, Аполлона, Діоніса, Геракла, Персефони, Гермеса. Також в шлюбі з Герою у Зевса з’явилися на світ: Арес, Гефест і Геба. Роман Гери і Зевса почався задовго до весілля і ретельно приховувався від інших богів. Лише мати Зевса, Рея знала про кохання своїх дітей. Щоб повернути собі невинність перед одруженням з Зевсом, Гері довелося скупатися в священному струмку Кана близько Аргоса, щоб вступити в шлюб незайманою . На одруження Гери і Зевса прийшли всі боги Олімпу, принісши свої священні дари молодятам.
Зевс був визнаний головним богом небесного Олімпу після того, як всесвіт був розділений між братами, в яких брали участь лише старші, Аїд, Посейдон і сам Зевс. В результаті Зевс став правителем неба. Крім того, що він володів дощем, Зевс також міг керувати громом і блискавкою. Оскільки правитель був богом неба, він отримав контроль над багатьма природними явищами. З цієї причини він часто використовував блискавки в якості своєї зброї, що допомагає перемогти супротивників.
Зевс також був названий богом справедливості і закону. Це звання було дано йому, оскільки він був батьком існуючих богів і завжди намагався домогтися справедливості. Саме Зевс створив різні закони, якими повинен був керуватися кожен з його дітей, щоб жити.
Відомо, що бог Зевс міг перетворюватися в орла, саме цей птах символізує владу правителя. Також він перевтілювався в бика, що символізує родючість. Трон, на якому сидів Зевс, є символом переваги, могутності, великої сили і справедливості.
Іван Гудзенко